JájsemRaibek

Je vědecky zjištěno, jestli spolu zvířata komunikují?

Dnes jsem viděl psa, který si spokojeně ležel a zároveň naslouchal jak vedle kdákají slepice. Tak jsem si vzpoměl, jak v pohádkách třeba na dvoře, kde je kráva, pes, kočka, prase apod. spolu komunikují.
Je nějak vědecky dokázáno, zda ten pes, který naslouchal rozumí třeba tomu, co si ty slepice spolu „povídají“?
A rozumí jeden druh zvířat druhému? Třeba kráva ovcím apod.?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mezidruhová komunikace je asi omezená jen na poplašné signály, třeba když se blíží predátor. To umí i ptáci. Jinak si můžou taky uvědomit i výhružné signály, třeba když pes vycení zuby. Tomu rozumí i člověk. Někdy. Já tedy když bejk skloní rohy a začne hrabat předním kopytem, tak radši mizím.

Další odpovědi
pepe88

Něco na tom bude, ale u rostlin to je 100% jisté, že ano.

hapiky

Věřil bych jen tomu, že při společném lovu či stavění hnízda či doupěte se zvířata či živočichové umí částečně dorozumívat. Angličtinu ale neovládají.