Lgee

Je ve volné přírodě inteligence prakticky k ničemu?

Člověk je nejchytřejší zvíře na světě ale fyzická zdatnost je i u toho nejsilnějšího člověka prakticky nulová ve srovnání se zvířaty, je vysoká inteligence u člověka k ničemu ve volné přírodě?

Nejlepší odpověď
annas

Za které zvíře považujete člověka? Člověk občas koná „zvěrstva“,. ale to jde o nadsázku.

Člověk myslí v pojmech,. zvíře nikoliv . Člověk je si vědomý své smrtelnosti, zvíře ne. Člověk mluví atd.

Inteligence by měla člověku sloužit k tomu, aby přírodu neničil, neubližoval zvířatům atd. Ale vždy tomu tak není, takže často jen kvůli své zábavě, někdy chamtivosti ničí vše kolem.

Třeba sběr borůvek, malin, hub – co za sebou sběrači zanechává. Stále se objevuje,. že někdo chyá zvěř do ok, nebo je zabíjí třeba jen kvůli rohům či parohům, masu,. vnitřnosti vyhodí atd.

Vše souvisí na výchově,. chování, etice atd.

"To, co nacházíme v přírodě, není ani tak otázka toho, co v ní existuje. Podstatné je, co můžeme pochopit.“ Peter Høeg

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/277597-peter-hoeg-spisovatele-vidi-kam-spejeme-drive-nez-vedci-to/

Další odpovědi
zjentek

Nevím, zda prakticky k ničemu, to je trochu nadsazený, zato vím, že v drsné, volné přírodě obstojí vždy ten drsný, „volný“, hrubý, čili v tomto kontextu „málo inteligentní“ jedinec před tím inteligentem. Vono by bylo asi na dlouho, vysvětlit to na tomhle serveru. Jednoduše v divoký přírodě zůstane nejdéle na živu CHLAP, před cirka padesátkou ostatních pohlaví, kterými disponujeme jako genderově vyvážené lidstvo.

https://youtu­.be/SCIdWXCJKwo?t=190

Drap

Je to nesmysl. Inteligence člověku poslouží k tomu aby bez problému přežil a dále se rozvíjel , či zdokonaloval.

Ametyst

Samozřejmě že je: inteligentní člověk nezabloudí, ví, jak přečkat nepřízeň počasí a podobně. Nestěžuje si, protože ví, že si za všechno může sám a spoléhá na sebe.

nyjono

Právě proto, že zvířata, zvěř atd. jsou mnohdy mnohem silnější, pomůže člověku inteligence.
Zbraně jsou na dlouhou debatu, co, kdy, proč, jak, …

Edison

Inteligence je to, co nám umožnilo přešít a rozšířit se na týhle planetě. A taky si pod sebou podříznout větev.

Kelt

A co lidé, kteří žijí přímo v přírodě, ti mají velmi vyvinuté smysly a ví, na co mají dávat pozor, kde hrozí nebezpečí. To jenom takoví, co sedí pořád na PC si myslí, že tak, jsou zdegenerovaní oni, jsou zdegenerováni i další lidé. Konečně inteligence není schopnost ovládat počítač.

anonym

Inteligence ti právě v drsném prostředí umožňuje hledat řešení a snáze se obtížným podmínkám přizpůsobovat. Tedy inteligenci bych rozhodně nezavrhoval, něco jiného jsou ale znalosti a dovednosti kterými si dnešní městský člověk naplní hlavu, u těch už je sporné, zda by mu v divočině k něčemu byly – na to mu bude, že umí vygooglit jakoukoliv informaci, na co mu bude, že s 3d tiskárnou a přístupem k thingiverse umí vyrobit jakýkoliv nástroj, na nic, že ano… Opět by ale využil svou inteligenci k tomu, aby se operativně přizpůsobil a vytvořil si zkušenosti a dovednosti nové, šité na míru novému prostředí.

Ametyst

Zjentek: Ty už se zbav těch genderově vyvážených pavučin v hlavě, a nepiš jako mainstream. 🙂

zjentek

Já lidstvo neřídím, tedy mohu mít pavučiny I V HLAVĚ.