Daniel16

Je ve volejbalu chyba, když se míč dotkne sítě, ale přeletí? Něco jako „prase“ v tenisu.

Odpovědi
abendsbrot23

Není to chyba. Sítě by se neměl dotýkat hráč.
Doplňuji:
Ve volejbalu se tomu, stejně jako v tenisu, taky říká ‚prase‘. A takovým hezkým prasátkem můžeš někdy uhrát bod zadarmo. :)

Dochy

Podle starých pravidel to tuším byla chyba v některých případech. Například při podání se podávalo znova a při druhém praseti byla ztráta míče (nebo byla ztráta rovnou? už si nejsem jist)

A myslím, že to nebylo v pravidlech, ale hráli jsme na to… pokud ses po praseti neomluvil, také byla ztráta 😉

Neni to chiba

atena11

Chyba to není, chyba je když se hráč dotkne horní pásky sítě..