Avatar uživatele
anonym

Je ve Vietnamu běžné konzumovat psy?

Lidi co tam byli tvrdí že tam jí všechno od pavouků po psy.
Našel bych třeba pokrm ze psa na jídelníčku v restauraci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

A proč ne. Téměř v celé Asii je to možné. Už jenom proto, že pes má velice kvalitní a zdravé maso.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jo…
A klidně i ´panáka´ čerstvě prolité krve brejlovce, opičí mozečky a jiné dobrůtky.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Ano. Každá národnost a to je zajímavé, některé druhy zvířat vylučuje ze svého jídelníčku. Buď je to pro ně zvíře špinavé, posvátné, nebo jde mazlíčky, ale hlavní důvod je hlavně v náboženství. Sám jsem vědomě ochutnal (možná jsem toho ochutnal i více a nevěděl jsem o tom) nějakou vyuzenou myš velikostí potkana v Thajsku. Jíst se to dalo, dokonce to bylo dobré maso.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

jídlo je věda a co se týče potravin, tak každé etnikum má hodně zúžený obzor v otázce, co by se konzumovat dalo a mělo. Spíše si tím není nikdo na světě jistej (to je ta vyspělost vědy) a tak každej konzumuje nejlépe to, co je místně léty ověřeno, takže pak vlastně konzumují tradici, než aby nad jídlem hlouběji dumali. Když pak přijdeš mezi takové, přijdeš jim taky hodně nenormální, když nebudeš konzumovat to, co je v daném místě normální.
A pak, jsme to, co jíme.
Více zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po%C5%BE­ivatiny
Doplňuji:
v tom jídejním lístku to bude těžký najít ..tady taky, když si dáš moravskýho vrabce, tak to není z vrabce. Takže tam taky budou v těch jídelňákách poetický názvy a žádnou psíčkovou, psekanou nebo psolívku tam asi nečekej :o

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Pokud umíš vietnamsky, tak bys jistě nějakou psíčkovou na smetaně našel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevadí mi,že to žerou, ale moc mi vadí, jak ta zvířata trápí. Jde to zabít jednou ranou bez velkého týrání, když už teda musí žrát všechno, co se hýbe. Viděla jsem dokumet, bylo mi z toho zle, živá kočka ve vařicím nálevu, psi staženi z kůže zaživa, to je hrůza, nesnáším to, myšlení těchto národů já nikdy nepochopím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování