Rokio

Je vařečka chladná nestřelná zbraň?

Myslíte si, že tento kuchyňský nástroj patří i mezi zbraně na blízko?

Nejlepší odpověď
Drap

Chladná zbraň to neni. Chladné zbraně jsou převážně z kovu/nože, dýky a podobně./Od toho to slovo chladné, je to od studeného pocitu při styku s kovem.
Zbraní se však v jistém kontextu může stát každý nástroj a každé nářadí. Od jehly až po hrábě.

Další odpovědi
zjentek

Chladné zbraně jsou z tvrdých, pevných materiálů, jako je kov či kámen, jenž intenzivně odvádějí teplo.

Chladná nestřelná zbraň? Zkus definovat chladnou střelnou zbraň. ;)

dudu

To asi ani ne, ale někde bych doma našel dřevěnou kopist, kterou jsme kdysi používali při vyvářce bavlněných dětských plen. Měřila 70 cm a i dnes je údajně k dostání za cca 115 korun.
Podle kriminalistů k tzv. „domácí zabíjačce“ je určitě vhodná jako vražedný nástroj nebo raději při rozpouštění vepřového sádla v kotli.

aliendrone

Pokud bude použita k násilí, tak asi ano. Nevím zda-li v dnešním TrZ to není upraveno jinak, ale za totáče VŠE, co se použilo ke zdůraznění/ze­fektivnění útoku se klasifikovalo jako „Napadení s použitím zbraně“ – takže i třeba baseballový míček nebo násada od lopaty či kružítko.

zjentek

Dudu ty ses neco jako ja- taky nebudeš NIKDY vtipnej!