sesednizkola

Je vám sympatičtější ruština, nebo angličtina?

Je mi jasné, že když někdo dobře ovládá nějaký jazyk tak ho prostě baví ten jazyk používat. Myslím to spíš z takového toho povrchního hlediska. Ruština mi přijde hodně intenzivní jazyk a azbuka je prostě nádherné písmo. I ta ruská duše mi přijde víc upřímná a vážnější než americká. Co jsem poznal Američany tady v ČR tak jsou to super lidi, ale všichni takový cool a free. Rusové mi přijdou víc zapálení pro věc. Hodně sní, hodně vypijou a celkově. Myslím si, že jejich intenzivní povahu vytváří i jejich řeč, proto možná mají potřebu přehánět. Ale tak otázka nestojí. Máte radši ruštinu, angličtinu nebo snad jiný jazyk?

No řekněte mi jednu věc. Jak se tohle může někomu nelíbit?:)
https://youtu­.be/KairmsARpyo

Nejlepší odpověď
annas

Ruština jsem se učila hodně roků, byla povinným jazykem myslím od 3. nebo 4. třídy.

Zaujala mě kvůli tomu, že byla podobná češtině jako slovanský jazyk. Rovněž to, že jsem se naučila azbuku, která mně později pomohla i při studiu a zápisu staroslověnštiny.

Jako druhý jazyk jsem měla němčinu, tehdy nebyla angličtina v kurzu – vedla němčina a španělština.

O sympatii se nedá hovořit, vycházím z toho, který jazyk víc ovládám. Neřeším národní povahu určitých národů, beru je jen tak, že existují..

Vzhledem k PC se snažím porozumět anglickým výrazům.

Další odpovědi
Kepler

Učil jsem se obojí. Ruština mi nedělala potíže a azbukou jsem psal stejně rychle jako latinkou. Vůči Rusům ale mám své výhrady, přiznám se, že jsem vůči nim zaujatý. Víc se mi líbila angličtina. Ani jeden jazyk jsem v životě nepotřeboval (až na výjimky), takže znalost je větším dílem v trapu. Nejvíc se mi líbí francouzština a italština, ale ty jsem se nikdy neučil.

gecco

Rusové – jako ´celek´, národ, jsou mi velmi nesympatičtí (´zlatí´ Amíci)…
😉
Takže ruštinu nesnáším – a ač jsem z ní dělal maturitu i zkoušku na VŠ, neumím ji, nepoužívám – a i když rámcově rozumím, nekomunikuju jí…
Angličtina je mi naopak sympatická, i lidé (obvykle) jí mluvící…
😉
_____________­_________________________
No jo – já su na poněkud méně přeslazenou na ´načančanou´ romantiku…
Třeba – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kilJwGfvD7M
😉

ivzez

Sympatie mám k lidem, jazyky se mi líbí (v tomto případě oba).

kurec

Angličtinu už jsem z toho důvodu že se více používá a ruština má těžší slovíčka

Arne1

Jako jazyk ruština, angličtina mi leze na nervy protože ji cpou všude možně i nemožně (a to jsem ajťák…)
Ale ruské písmo – azbuku – nemusím. Ona má totiž velice nepříjemné vlastnost:

  • velmi málo písmen narušuje čtverečkový tvar nahoru nebo dolů, srovnejte s latinkou.
  • hodně znaků má více křivek než písmenka v latině, v psacím ještě hůře. Psát rychle aby se čitelně rozlišilo například „š“ a „m“ je dost obtížné, a to časté napojování zobáčky na rychlosti taky nepřidá.

marci1

Líbí se mi italština, španělština, slovenština. 🙂

Anikitos

Z těchto dvou ruštinu.
Ale nejraději mám francouzštinu (hezky zní – jazyk lásky, i když se těžky učí), řečtinu a turečtinu, italštinu a hned pak ruštinu.

Kryšpín

Já mam rád němčinu

Lamalam

Ruštinu nemám ráda – skoro celý život jsem prožila v Karlových Varech, tak asi proto.

Anikitos

Kryšpín – Nevěřil jsem, že někdo takový existuje… ani Němci… :DDD