Marty Koller

Je válečný film o Vietnamu Olověná vesta podle skutečné události?

Někteří lidé říkají že tento film není podle skutečné události a někteří lidé říkají že to je podle skutečné události, tak já nevím čemu mám věřit

Odpovědi
seraphico

Zčásti ano. Předlohou filmu byla kniha The Short-Timers, jejíž autorem je Gustav Hasford, který vycházel ze svých osobních zkušenostech z Vietnamské války. Gustav Hasford se také podílel na scénáři toho filmu.

Kniha The Short-Timers je zčásti autobiografie a zčásti fikce.

Zdroj: https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/The_Short-Timers

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.