autacek

Je v životě dobré srovnávat se spíš s těmi níž, nebo s těmi výš?

Ve smyslu, mohl by ses mít i hůř, mohl by ses mít i líp. A jakou máte hranici, kdy být spokojený?

Nejlepší odpověď
ivzez

jiná odpověď

Ve smyslu „mohl by ses mít“ je lepší se nesrovnávat s nikým.
[Já tuto větu či myšlenku ani nemám „ve svém repertoáru“.]

Podle mne se má nejlépe ten člověk, který je spokojen
s tím, čeho dosáhl. Vzdělává se ne proto, že jsou vzdělaní
jiní, ale proto, že chce něco vědět, poznat, umět, …

Nežene se za něčím proto, že to mají ti „nad ním“.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Je třeba upřesnit v které oblasti. Někde je lépe s těmi co jsou „níž“, ve většině případů však s těmi co jsou před námi. Je to jako motor, který nás táhne k cíli.

hapiky

jiná odpověď

Někteří těmi níž pohrdají, těmi výš závidějí. Nahoru to jde ale zpravidla hůře, dole můžeš být raz dva.

ten který je

jiná odpověď

Těžko říct,protože jednou jsi dole,jednou nahoře…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aH41UOYC­gLE

Zdroj: Život

Nuk nuk

jiná odpověď

Nejlepší je nesrovnávat se s nikým, být sám sebou, protože stejně za všechno, co uděláte, ať už dobré nebo špatné, je na Vaši zodpovědnost.
Možná se někdy hodí mít nějakého „mentora“, člověka, který je starší a zkušenější, takového učitele nebo vzor. Ale ne proto, abychom se s ním porovnávali, ale abychom se od něj učili.

zjentek

je lepší srovnávat se s těmi výš

Nelze se s nikým srovnávat, jsme originální.

Jinak souhlas se „zvonisek“ ;)

pepe88

jiná odpověď

zvonisek

je lepší srovnávat se s těmi výš

yuko

jiná odpověď

Piratesman

je lepší srovnávat se s těmi níž

still

jiná odpověď

Oboje. Tedy pokud chci vědět kdo jsem a kam jdu. Jeden ze znaků inteligence je schopnost řešit problémy v co možná nejkratším čase, co nejefektivněji. A k tomu je potřeba mimojiné i srovnání, připodobnění, atp.

Jiří Bohumil

jiná odpověď

Ztotožňuji se s Nuk nuk.

metro

jiná odpověď