tereza119

Je v tomto německém textu chyba?

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se do němčiny stále snažím dostat, ale pořád mi něco není jasné. Potřebovala bych ukázat na chyby, abych je mohla opravit a poučit se z nich.
Am Sonntag sind ich und meine Mutter nach Brno gefahren aber ein Unfall war auf den Fahrweg in Slavkov.
Am Morgen hat es geregnet und der Fahrweg war glatt. Ein Auto ins Schleudern greaten und es hat über die Leitplanke geschleudert.
Die Poizisten haben gesperrt und wir haben 30 min gewartet. Ein Autofahrer war verletzt deshalb ist der Rettungsdienst gefahren. Das Auto war kaput.

Odpovědi
ivzez

Terezo, já už jsem ti několikrát odpověděla, něco jsem
ti vysvětlila a vyzvala tě, abys vložila opravený text jako
úpravu (doplnění) otázky nebo pod otázku do dikuze s tím,
že se ještě vrátím.

Pokaždé jsem se vracela několik dnů, ale ty ses vůbec
neobtěžovala něco naučit nebo si opravit případné chyby.

Ani tento text nemáš v pořádku.
Ale mou trpělivost už jsi vyčerpala…

Arne1

ten text je nějaký divný… V posledním odstavci evidentně chybí slovo. A některá slova jsou tam taková divná, jakoby otrocky přeložená – například „Rettungsdienst gefahren“ by podle mne mělo být „Rettungsdienst gekommen“, před „deshalb“ bych dal „und“.