tereza119

Je v tomto německém textu chyba?

Dobrý den, prosím o radu… Nejsem zdatná němčinářka, něco jsem tu ale sesmolila, ale potřebovala bych ukázat na chyby, abych je mohla opravit a poučit se z nich.
děkuji :)
Liebe Marek,
Wie geht es dir? Mir get es gut. Wir haben eine neue Freundin in der Klasse! Die ist einfach super!
Sie heißt Karolína und ist 15 Jahre alt. Geboren wurde sie am 11.8.2000 in Prag.
Sie kommt aus Tschechien. Sie wohnt in Prag.
Sie ist ein kleines Mädchen. Sie ist blond. Karolína ist lustig und verschlosen.
Sie liest und macht street dance. Karolína möchte PR-Assistentin werden.

Odpovědi
ivzez

Terezo, to bych ti musela skoro celé přepsat.

Zamysli se nad tím textem znovu, neoslovuj Marka jako ženu,
nepoužívej v němčině spojení „dělat street dance“, nenahrazuj osobní zájmena určitým členem, nezačínej skoro každou větu zájmenem „ona“, …

Zkus text napsat znovu, vrátím se.

Frogman

  • „Mir get es gut“: get → geht
  • „Geboren wurde sie am 11.8.2000 in Prag.“: taky by to možná tak šlo říct, ale spíš bych napsal → „Sie ist am 11.8.2000 in Prag geboren.“
  • „Karolína ist lustig und verschlosen“: verschlosen → verschlossen
  • „Sie liest und macht street dance“: macht street dance → tut Streetdance; ještě bych možná připsal, co ráda čte (např. Detektivgeschichte)

To je jen, co mě uhodilo do očí. Počkej si proto na mnohem lepší němčináře. ;)