tereza119

Je v tomto anglickém textu chyba?

Nejsem nějaký expert na angličtinu, proto bych byla ráda, kdybyste mě upozornili na chyby, kterou najdete v textu. Mnohokrát děkuji!

After the second war the certain community was developed by some country. The main aim of this community was prevent wars in the world.The community evolved and some another countries joined so in 1993 developed the European Union.
This Union has a wide program. e.g The Schengen Agreement. The thought of this agreement is EU citizens can freely travel from one country to another country without a passport. The condition is that the country must be in the Schengen area.
In these days EU has 27 members. The Czech Republic joined in 2004.
I think EU is the good idea because people in Europe feel secure.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak už jsem říkal minule, bylo by dobré si to po sobě nejprve přečíst – některé chyby jsou zbytečné.

  • co je to „second war“? Pokud 2. světová válka, ta se takto neřekne a už vůbec se takto nezkracuje (slovy World War II, zkráceně WWII). Smysl zbytku věty mi poněkud uniká, bude to chtít přeformulovat (jaké „jisté společenství“ a jaká „nějaká země“? A jak mohla nějaká země vyvíjet společenství? Pokud tím myslíte lidskou společnost > society).

Another užíváme s jednotným číslem > some OTHER countries… the European Union WAS FORMED (develop se tady nehodí); pozor na slovosled (vygooglete si zkratku SVOMPT, napoví).
The IDEA of this agreement is THAT… TRAVEL FREELY… s tou podmínkou bych to spojil s předchozí větou: without a passport ON THE CONDITION THAT the country is in the Schengen area (úplně nejsprávněji by tam patřil konjunktiv, ale to by Vám učitel neuvěřil samostatnou práci ;{)>
THESE DAYS (bez „in“)… THE EU has… (lépe: THERE ARE 27 MEMBER COUNTRIES IN THE EU – když si angl. může vybrat mezi slovesy být a mít, volí většinou sloveso být).
It think THE EU is A good idea (zopakujte si používání členů, toto jsou začátečnické chyby: EU je jen jedna a jejím základem je obecné podstatné jméno, kdežto o dobrém nápadu se zmiňujete poprvé, patří proto neurčitý člen).

… a s tou poslední větou bych si to rozmyslel, vzhledem k uprchlické vlně se tu lidi již dávno bezpečně necítí…

Další odpovědi
klumprt

Je tam! 🙂