Je v tom nějaký rozdíl?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je mezí těmito slovními spojeními patřičný rozdíl. Komunikace v krizových situacích X krizová komunikace při mimořádné události. Děkuji
Doplňuji:
Motá se to kolem IZS (hasiči, policie, záchranná služba), když nastane nějaké nehoda, tak jak probíhá např. mezi jednotlivými složkami komunikace.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že nejlépe vám odpoví pracovníci některé ze složek, které zasahují.
Znají postup, koordinaci před zásahem i po zásahu.

Jinak když něco hlásí občan, tak by si měl

  1. Uvědomit si, jaké informace jsou v krizové situace důležité
  2. Důležitá je sručnost, jasnost, srozumitelnost
  3. zřetelnost artikulace
  4. při přímém styku – gestikulace a mimika, pohyb při projevu
  5. klást jasné otázky

Doplňuji:
Koordinace a jednání v krizové situaci

http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&ved=0CCoQ­FjAA&url=http%3A%2F­%2Fold.zsf.jcu­.cz%2Fstructu­re%2Fdepartmen­ts%2Fkra%2Fin­formace-pro-studenty%2Fuceb­ni_texty%2Fochra­na-obyvatelstva-se-zamerenim-na-cbrne-aplikovana-radiobiologie-a-toxikologie-krizova-radiobiologie-a-toxikologie%2Fstruk­tura-a-legislativa-izs-koordinace-a-navaznost-cinnosti-slozek-izs-mu-a-ks%2F2-struktura-krizoveho-rizeni.doc%2F&e­i=I8WEU6GQGtSP4gTs­_4CgCw&usg=AF­QjCNE_MavfqspFA59iP7H­M2GC8PssrnA&bvm=bv­.67720277,d.bGE

Struktura krizového řízení

https://www.go­ogle.cz/search?q=kv%C4%9­Bt%C3%A1k+na+di­voko&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=BcWEU834MquK8QeR­loCABw#channel=sb&q=ko­ordinace+jedn%C3%A1n%C3%­AD+v+krizov%C3%A9+si­tuaci&rls=org­.mozilla:cs:of­ficial

Další odpovědi
Mc Merkurion

tady je to docela pěkně vysvětlený:
http://www.cssz­.cz/cz/casopis-narodni-pojisteni/archiv-vydanych-cisel/clanky/mgr-renata-provaznikova-komunikace-v-krizovych-situacich.htm

anonym

…„nějaký rozdíl“… v tom je – ale jestli „patřičný“ nelze posoudit – protože není jasné, o vyjádření jakého „rozdílu“ ti jde.
Doplňuji:
Krizovou komunikací je míněna komunikace mezi někým, kdo mimořádnou situaci řeší (např. zasahující ´záchranáři´ nebo právě zodpovědný úřad) a veřejností – tato komunikace musí být primárně směřována k odvrácení nebo potlačení krize (paniky…), musí být věcná, jasná a ´konstruktivní´ – musí navrhovat reálná řešení.
Pokud jde o komunikaci mezi jednotlivými zasahujícími složkami ´záchranářů´ – je řízena velitelem zásahu (podle typu zásahu hasičem, policajtem, vojákem…) a je závislá zejména na možnostech a schopnostech jednotlivých týmů.