Kelt

Je v těch činnostech nějaký zásadní rozdíl?

Tak mám tady vnuka 6 let, který má rád vlaky, takže jsme natočili nějaké na tablet. Podívá se a zmáčkne prstem, takže si ti zastaví, nebo pustí. Ale má také policejní auto s tlačítky a nechce to tlačítko stisknout. Musí to stisknout někdo jiný, nebo mu držet ruku a stisknout to jeho prstem. Takže stejná činnost, stejný pohyb, ale jeden provádí, a druhý nechce. Proč asi? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkusil bych názorné předvedení jeho prstem, pokud nebude chtít, tak bych ho nenutil. Asi má nějakou podvědomou nechuť nebo blokádu. V případě policejního auta bych se ani nedivil 🙂 Zkus mu koupit rozvozovou dodávku od čokoládoven Orion, nebo tak něco.

Další odpovědi
Drap

Nechej tomu čas, přijde na to sám. V šesti letech může mít vůči policejnímu autu jistý blok. Nechal bych to určitě být, nevíme nikdo co vše se děje v dětském mozku.

Justin1

Možná se mu nelíbí, co to autíčko dělá. Může být rozdíl i v tom, že na tabletu stačí se dotknout obrazovky a na fyzické tlačítko je nutné použít sílu.

Emefej

Mačkat tlačítko je dřina. On je rozený ajťák a vše ovládá přes obrazovku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.