DZetko

Je v souladu se zákonem mít blog, ve kterém se pomlouvá česká politika?

Je to zákonné?

Nejlepší odpověď
anonym

Udělej si blog, ale nepomlouvej. Pokud budeš mít na blogu fakta bude to fajn. Jak s těmi fakty naložíš a co z nich vykonstuuješ je jiná věc. Je to jako se statistikou. Podle potřeby se kouzlí čísla.

Další odpovědi
badisko

§ 184
Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Ono taky zalezi jak se to pojme a urcite by to slo zaridit budou nejake pravni klicky …nicmene k cemu by takovy blog byl..?..akurat by se tam zase hadali normalni lidi priznivci toho politika a zase toho …ze je vlada neschopna to vine na to nemusis zakladat blog..
Doplňuji:
mels tady byt ve volebnim obdobi …:D ..vcelku prca jak to tady vrelo..;D

Zdroj: http://zakony­.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-184/

led

badisko odpovedal citáciou zákona.
Ale nezákonné v zmysle citovaného zákona je akékoľvek ´pomlouvání´ (ohováranie) nielen českej politiky, ale aj bežného ´radového´ človeka. A to nielen v blogu, ale i na internetových verejných fórach (napríklad aj tu), médiách a iných verejných prejavoch…
Na druhej strane treba rozlišovať medzi kritikou politickej scény a ohováraním, kde býva niekedy veľmi, až mikroskopicky tenká deliaca čiara, vzhľadom na verejnú informovanosť až neviditeľná.
Politika – to je tvrdý boj s použitím všetký prostriedkov

cochee

Není to zákonné, nicméně dej link, rád si počtu 🙂

kablik

proč pokutu,lepší ti udělit kopanec do pr…