jn

Je v rodinném domě sklep pod verandou o velikosti 2×2m brán jako podzemní podlaží?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni

Další odpovědi
paul1

Pro započítání podzemního podlaží se bere jako podmínka, že má úroveň podlahy nebo její větší části níže, než 0,80 m pod nejvyšším bodem přilehlého terénu. Platí tu ČSN 73 4301.

Zdroj: Podzemní podlaží – 1000 otázek ke stavebnímu právu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jn

Děkuji za odkaz. Když uvedu celou definici: Za podzemní podlaží se považuje každé podlaží, které má úroveň podlahy nebo její převažující části níže než 800mm pod nejvyšší úrovní přilehlého upraveného terénu v pásmu širokém 5,0 m po obvodu domu. Jestli to chápu dobře, pak by sklep 2×2 m neměl být považován za podzemní podlaží. Jsem ve sporu se stavebním úřadem, který tento malinký sklep uvedl jako podzemní podlaží.

Dochy

Podle téhle definice by mi vycházelo, že to podzemní podlaží bude. Spíš by bylo zajímavé zjistit jestli 4m2 stačí na to, aby to bylo bráno jako extra podlaží… (nejsem v oboru, jen mně tak napadlo…)