Lgee

Je v prodeji hroznový cukr s vitamínem A?

Nemohu ho nikde najít.

Odpovědi
da ny

Proč sháníte hroznový cukr s vitamínem A netuším. Většinou bývají s céčkem.
A si můžete koupit ve slabší formě samostatně v lékárně.
Na doplnění vit. A stačí nějaký čas užívat provitamín A v této formě:
2 x týdně nastrouháte 1 mrkev, do zahnědnutí ji orestujte na malém množství zdravého oleje (např. řepkový, ne slunečnicový :(). Tepelná úprava a tuk je důležitá, ze syrové beta caroten tělu nedodáte v dostatečném množství.

mosoj

Psalo se zde o smrtící dávce vitamínu „C“. Smrtící dávka vitaminu A je velmi malá a jeho přímé užívání je nebezpečné, protože tělo je schopno vstřebat všechen vitamín A, který dostane. Nic nevyloučí močí, protože je rozpustný jenom v tucích.
Kup si betakaroten . Tělo z betakarotenu syntetizuje pouze takové množství vitaminu A, jaké potřebuje. Nikdy nehrozí nebezpečné předávkování.
No a k tomu cucej hroznový cukr, když o to tolik stojíš.

marci1

Souhlasím s „cynigue“ v diskusi: „Glukóza je rozpustná ve vodě, vitamin A v tucích.“
🙂

cynique

WTF? Není mi jasné, proč by to někdo chtěl vyrábět? Glukóza je rozpustná ve vodě, vitamin A v tucích. Je to trochu technologický problém.