michalds

Je v Praze fitko, kde by se dalo proklouznout bez očkování?

Třeba jen na test?

Nejlepší odpověď
Arne1

českou specialitou je, že stále hledáme cesty jak obejít nastavená pravidla. Je to náš národní sport.
Mohu si myslet co chci, ale jednou jsou pravidla daná a tak nemá smysl se proti nim bouřit.

Další odpovědi
Justin1

Nezkoušej podvádět. Jakékoli podvádění místo dodržování pravidel nastavených proti šíření nákazy by se dalo považovat za výsměch těm, kterým na covid zemřel někdo blízký nebo kterým v souvislosti s covidem vznikly jiné potíže, třeba i v oblasti duševního zdraví.

Dobře vím, proč nechodím do hospod ani na sportoviště, i když mám platný certifikát, který bych mohl ukázat. Nemůžu vědět, jestli se tam nevetřel někdo, kdo považuje za správné podvádět, když z toho má pro sebe prospěch.

Můžeš využít nějaké venkovní prvky, kde se dá cvičit, až bude lepší počasí. Pokud si dobře vzpomínám, takové prvky by v Praze mohly být u cyklostezky, která vede po břehu Vltavy u nádraží Modřany, a v parku Hrušov ve Štěrboholech. Můžeš si taky koupit nějaké činky na cvičení doma.

Cílem má být co nejvíc omezit šíření viru, ne se nějakým osobním prospěchem nechat uplatit k tomu, aby se virus klidně mohl šířit a lidé na to dopláceli.

Ametyst

To je hezké, jak si jsou všichni lidé rovni, že? https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sPDJxKB0DcA

Alesh

Nepochybně. Podle mě taková ta menší fitka mimo centrum to moc řešit nebudou, tuhletu totálně nesmyslnou kravinu.

zjentek

Za kovida nejlepší workout někde v parku>>>https:/­/www.woshop.cz/ou­tdoor-workout/?gclid=Cj0­KCQiA_8OPBhDtA­RIsAKQu0gaw2bMCUV­xsrZeiPs70mySk-AeIOy-6e_MrhA2Y1gsP­mVPg83BF-y8aAstFEALw_wcB – NEŽ TO ZAKÁŽOU!

Justin1 to vyjádřil jasně a trefně. Na tvých svobodných právech tě neomezují jen tak z plezíru. Na tvých ústavních právech tě omezují, aby se tvé svobodné konání „nedalo považovat za výsměch těm, kterým na covid zemřel někdo blízký nebo kterým v souvislosti s covidem vznikly jiné potíže, třeba i v oblasti duševního zdraví.“

_Bůh_

Doufám, že ne. Zřejmě nějaká menší mimo Prahu.

Dochy

Justin: Zhruba to co pro Arneho. Hele já bych ta omezení skousnul, pokud by dávala smysl. Ale očkování bylo prezentováno od začátku jako dobrovolné. Neočkovaní měli jistá omezení navíc, ale mohli téměř to samé co očkovaní, jen pár povinností navíc. OK, dalo se polemizovat o smyslu ale podle mně se to dalo pochopit. Pak začali nátlakové akce: Neočkovaní nemohou na bezplatné testy, očkovaní mohou jen to pro ně nemá smysl. Neočkovaní jdou do karantény když potkají pozitivního, očkovaní ne. Očkovaní dokonce ani nemusí na testy a do izolace pokud mají příznaky – jsou přece očkovaní. – tohle už není boj proti nákaze, to je boj proti neočkovaným.
Teď se některé věci změnili, takže i očkovaní chodí do karantény. OK, to dává smysl. Ale zkrácení karantény i izolace na 5 dní mi moc smysl nedává. Aktuální omezení pro neočkované v situaci kdy stát vzdal boj s infekcí (5 dní izolace?? – ano vzdal) nedávají smysl. Bojujeme proti našim spoluobčanům a znepříjemňujeme jim život. Co to má společného s jakým výsměchem?

zjentek

Ametyst: 🤣🤣🤣 …ale musí to být skutečně skvělý koktejl, po kterém budete nejen zdraví, ale prakticky z vás udělá… úplně nového člověka 😂😅

Dochy

Arne: Když ta pravidla jsou úplně na hov…, nedávají vůbec žádný smysl. Budeme pořád buzerovat neočkované i když stát už jakoukoli snahu o zdolání nákazy dávno vzdal.
Kluk šel do karantény, protože se cestou na plavání (den 1) potkal s někým, u koho pak test potvrdily covid. Takže v den 3, když se to zjistilo, jsem ho vezl ze školky s tím, že má být do dne 6 v karanténě (pokud se nákaza neprojeví… pak by šel do izolace, testovali jsme jej sami ze své vůle alespoň antigenními testu). V den 4 se zjistilo, že je pozitivní učitelka, takže se nám karanténa protáhla do dne 8. Den 9 strávil v jiné třídě. V den 10 jej ve školce uvítala učitelka, která byla v den 4 pozitivní. Takže podle mně aktivně promořujem. Opravdu tedy má nějaký rozumný smysl buzerovat neočkované?

zjentek

Arne, špatný pohled, zle pochopená vize, chybné chápání nastalého řešení.

Popravdě, dokud bude naše vláda hledat cestičky, jak porušovat Ústavu a v kontextu s ní ústavní občanská práva, tak občan asi bude hledat cestu, jak se tomu bránit, nemyslíš? Není žalobce, není soudce. To je zatím jediný důvod, proč se neočkovaní zdraví lidé nemohou v restauraci najíst, anebo si zacvičit ve fitku. Ale I TO se brzy změní. Svinstvo vyplave jako obvykle ne povrch, je jen otázkou času, kdy.