Avatar uživatele
Tom.Noddy

Je v pořádku, že mně v noci zastaví policejní auto, kterému nesvítí přední světlo..

..a osádka mně chce pokutovat za to, že mi nesvítí přední světlo?? :)
Doplňuji:
Oběma nám nesvítilo pravé přední světlo tlumené. Parkovací ano. Žárovku jsem samozřejmě měl. Byl jsem cca 2 km od domova, tak jsem upřednostnil dojezd domů, než výměnu v černočerné tmě. Jde spíš o princip. Můžu přijít mezi děti a kázat jim, ať nikdy nezačnou kouřit a hned nato si před němi zapálím. Tak proč pokutovat někoho za něco, co sám nemám v pořádku, že? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? flodur, hanny 2, tom004, fablen před 4592 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.V pořádku to rozhodně není,ale běžné,ano.V noci jezdí dvojčlené hlídky,takže nemáš šanci.A,i kdyby se Ti povedlo zavolat policii na policii,tak „vrána vráně,oči nevyklove“. ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ono také záleží komu a jak které světlo nesvítilo. Světla jsou levé a pravé a v každém jsou dvě žárovky.
Když tak to pište celé.
Ano pokutuje se moc málo !!! Měl jste vůbec náhradní žárovku ?
Doplňuji:
POvinnost vozit žárovky zatím nikdo nezrušil !

http://www.povinne-ruceni-auta.cz/vybava/

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

U některých moderních aut není možné vyměnit žárovku „na cestě“, ale představuje to větší servisní zásah (např. nové oktávie). Takže to ani policie nepokutuje (ani není povinnost vozit žárovky), protože s tím stejně řidič nic jiného dělat nemůže, než dojet.

Nicméně ani technická závada na vozidle nezbavuje policisty povinnosti dělat svou práci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek