Tom.Noddy

Je v pořádku, že mně v noci zastaví policejní auto, kterému nesvítí přední světlo..

..a osádka mně chce pokutovat za to, že mi nesvítí přední světlo?? :)
Doplňuji:
Oběma nám nesvítilo pravé přední světlo tlumené. Parkovací ano. Žárovku jsem samozřejmě měl. Byl jsem cca 2 km od domova, tak jsem upřednostnil dojezd domů, než výměnu v černočerné tmě. Jde spíš o princip. Můžu přijít mezi děti a kázat jim, ať nikdy nezačnou kouřit a hned nato si před němi zapálím. Tak proč pokutovat někoho za něco, co sám nemám v pořádku, že? :)

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.V pořádku to rozhodně není,ale běžné,ano.V noci jezdí dvojčlené hlídky,takže nemáš šanci.A,i kdyby se Ti povedlo zavolat policii na policii,tak „vrána vráně,oči nevyklove“. ☹

Další odpovědi
mosoj

Ono také záleží komu a jak které světlo nesvítilo. Světla jsou levé a pravé a v každém jsou dvě žárovky.
Když tak to pište celé.
Ano pokutuje se moc málo !!! Měl jste vůbec náhradní žárovku ?
Doplňuji:
POvinnost vozit žárovky zatím nikdo nezrušil !

http://www.povinne-ruceni-auta.cz/vybava/

baghira

U některých moderních aut není možné vyměnit žárovku „na cestě“, ale představuje to větší servisní zásah (např. nové oktávie). Takže to ani policie nepokutuje (ani není povinnost vozit žárovky), protože s tím stejně řidič nic jiného dělat nemůže, než dojet.

Nicméně ani technická závada na vozidle nezbavuje policisty povinnosti dělat svou práci.