Koriandr

Je v poradku zavirat psa na noc do skrine?

Dobry den, znami zaviraji psa – bolonskeho psika, na noc do skrine. Pry mu dela dobre, kdyz ma absolutni tmu na spanek a svoje soukromi. Pousti ho ven az kolem 8 rano. Myslim si, ze je to tyrani zvirat a chtel bych se obratit na veterinare. Jaky mate nazor? Dekuji

Nejlepší odpověď
Klaproth

Normální mi to nepřipadá. Proč se chceš obracet na veterináře? Ten pes je nemocný?

Další odpovědi
Drap

Normální to neni. Nemá tam možnost dostatečného pohybu. Doufám, že mu tam dávají alespoň čerstvou vodu.

dubraro

Mně to v pořádku nepřipadá … ale raději bych se poradil napřed se zkušeným chovatelem, než rovnou někoho udávat.
Oznámení na týrání zvířat se podává buď na krajské veterinární správě nebo na obecním úřadu obce s rozšířenou působností.

nyjono

Určitě ne. Pokud chce pes úplnou tmu, tak si ji najde a někam zaleze.
Ale vždy potřebuje mít možnost odejít když potřebuje.

dust8

Není lepší nasadit šátek přes oči, aby pes měl pocit soukromí a dát ho někam kde může lépe dýchat, než ve skříni?

Mc Merkurion

… jakej je rozdíl mezi zavíráním do skříně pidipsa a zavírání vlčáka do kotce 2×2 metry ??? … obé je (podle mne) týrání, tak jako mít psa jako tele v garsonce a jít s ním dvakrát denně před barák vyvenčit … hlavně že jsou to všichni milovníci psů …
… náš rád zalejzal pod postel, ale od tý doby, co na ní vyskočí, zjistil, že je to v ní pohodlný (a nejen na spaní, i na všelijaký bejkárny) …
… boudu jsem mu nedělelal, ani nekupoval, škoda vyhozenejch peněz …