LucieKostík

Je v pořádku nechat sedmitýdení kotě doma samotné, když jsem v práci?

Mám problém. Pracuji od 7:00 do 15:00.. Ráno si s ním hraju, dám mu najíst. Ale jakmile odejdu a zavřu dveře, lehne někam na zem a začne hlasitě a zoufale mňoukat. První noc jsem spala s ním v obýváku neboť chci, aby si nejdříve zvyklo na místnost kde nejvíc jsem. Pak jsem si vzala dva dny dovolenou ale když odejdu, tak vyvádí. Jak se mám pokusit aby se zklidnil nebo co ho trápí?

Nejlepší odpověď
arachis

Kotě má být s maminkou do 12–14 týdnů. Učí se od ní všechno, co potřebuje, jak se lízat, zahrabávat čůrání…,samozřejmě papat. Po té začne být soběstačné a začíná prozkoumávat svět. Máte -li doma takové miminko, je jasné, že se bojí být samo. Když nemáte možnost „hlídání“ a nechcete si již pořizovat kočku druhou, třeba o trochu starší – tak půlroční (a více), tak jedině přečkat pár týdnů,než si zvykne a odroste. A spát s ním v obýváku je nesmysl, stejně skončí u vás v posteli, tak proč to odkládat…Je to to nejnejspaníčko. (mám 3).V případě potřeby více do sz.

Další odpovědi
Drap

Hlavně kotě trápí to, že je mu smutno. Nemá dostatek zábavy a je mu smutno. To je celý problém.

Mc Merkurion

arachis: …" A spát s ním v obýváku je nesmysl, stejně skončí u vás v posteli, tak proč to odkládat…" > naprosto výstižné,jen se to netýká pouze koťat…