Je v nějakém zákoně definováno jak má účtenka vypadat?

Aby účtenka nebyla na papírku o rozměrech 5×5 cm, kde je jen cena a součet.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Tak to vás musím zklamat, velikost účtenky ani velikost daňového dokladu není nijak předepsána.
V případě, že zde budou uvedeny všechny předepsané náležitosti, může mít klidně 1×1 cm, finanční úřad si pak bude muset pořídit lupu 🙂
Zákazník nemusí být na účtence uveden a tudíš není potřeba ani na účtenku dávat vlastní razítko. Tato povinńost kdysi byla, ale asi tak před 10ti lety, v současné době již neplatí.

Další odpovědi
ReHu

Dávám do účetnictví vstupenky o rozměru 5×5 cm.
Myslím, že by tam mělo být za co, tedy co to je za zboží, popř, služba a kolik Kč za ks a celkem a datum vystavení. A také by neměl chybět prodejce či poskytovatel služby a jeho údaje – název firmy, sídlo či provozovna a IČO.

Jestli to je v nějakém zákoně, to netuším. Asi by to věděl účetní či daň.poradce.

hanulka11

zde jsem něco našla-
http://www.ct24­.cz/ekonomika/po­radna/63809-jak-ma-spravne-vypadat-faktura-a-danovy-doklad/