Dismas

Je v nebi komunismus?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Vlastně ano i ne.

Komunismus v nejutopičtější formě znamená, že všechno je všech, všechna hodnota je rozdělena rovným dílem mezi všechny.

V nebi ovšem žádná hodnota neexistuje. Máš před sebou neomezeně dlouhý život v neustálém pocitu štěstí. K čemu by ti v takové situaci cokoli bylo? K ničemu.

To znamená, že hodnota všeho v nebi má hodnotu nula. A nula je pro všechny stejná 🙂 Ale je otázka, zda je vše „rozděleno rovným dílem“, když žádné všechno neexistuje 🙂

Další odpovědi
talka

Ano – bílý!!!

led

Nie. V Nebi je diktatúra jedného vládcu.
V Nebi doživotne vládne večný Boh, ktorý pomocou svojich najbližších spolupracovníkov a Archanjela Gabriela s ohnivým mečom (hľa už aj políciu majú!) organizujú činnosť a život ostatných obyvateľov Neba. Kto sa vsprieči, či len omylom, alebo podľahne pokušeniu je bez milosti odvrhnutý a potrestaný. Spomeňme na večný trest človeka Adam s Evou si pod vplyvom pokušenia odtrhli a zahryzli do jablka spoznania, okamžite tam prišiel hlavný policajt Archnjel Gabriel a vyhnal pomýlených zatratencov na veky vekov z Raja.
Každé zriadenie určuje koľko a akú pravdu má človek (ten obyčajný) poznať.

Lamalam

Nevím. Na nebe a na komunismus nevěřím.

zjentek

Ještě ne.

anonym

Ten je dávno v pekle?nikdy nebyl a ani nebude.

lexx

ještě ne ale až tam příjde tak zbankrotujou

Rokio

Ne, v nebi je autokracie, kterou řídí Bůh.