Rokio

Je v našich končinách zvykem, že potomek žijící u rodičů přispívá nejen rodičům, ale i svým prarodičům?

Pokud dospělé dítě má příjem a žije u rodičů, tak je samozřejmostí, že něco ze svého příjmu odevzdává rodině. Myslíte si však, že je časté, že potomek podporuje i své prarodiče, nebo je to záležitost rodičů?

Měl by podle vás dospělý vnuk přispívat na potřeby svých dědečků a babićek?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to prarodiče potřebují, tak je to slušnost. Nelze říct, že je to dobrým zvykem. V každé rodině je to jiné, podle situace a podle potřeb. Dnes ke už i velmi málo rodin, kde žijí tři generace pod jednou střechou.

Další odpovědi
zjentek

Vnuk či vnučka NEPŘISPÍVÁ, vnuk či vnučka dědečce a babičkovi převážně VRACÍ!

klumprt

Rodina má držet pohromadě a pomáhat si. Dřív to byla jediná sociální pomoc, když ještě nevznikl systém sociálních příspěvků na kdeco.
Jestli má někdo (neříkám, že ty, ty se jen ptáš) babičku, která by potřebovala pomoct a on přemejšlí, jestli to není povinnost spíše jejich dětí-rodičů, tet a strýců, tak je hňup. Pomoci má každý, kdo může, a úplně v první řadě příbuzný příbuznému.

Kryšpín

Já znám zase několik mamánků mezi 18 – 30 roky které rodiče vyživují a byteček mají zadarmo a to mají solidní výdělky, autíčka, slečinky, lepšo dovolenky a pod.

Mp2

Zaleži zda rodině dům patři nebo ho stále platí…
Zda žijou v nájmu..

Nám kamaráda, který při škole chodil na brigádu.. Od 15do 22 hodin…
Vydélal skoro 9000 mésičné a dojížděl..
Takže nemél čas na učení, nekolik let domů prijizdel ve 23:30 s vstával ve 4..

Z toho 6000 po ném chteli rodiče!!!!!!!!!!
Ne že by chteli neco přispět… Oni chteli prosté 6k!!!!!!
Chovali se k němu jako k cizimu…
Chceš zaplatit obédy ve škole.. Tak si je zaplať, máš penize z brigády…

Já si myslím-pokud má dítě oba rodiče.., že rok po ukončeni školy by mél potomek mít tak nějak pravo si něco našetřit..... Třeba aby měl na kauci, pokud půjde do nájmu..

Potom by mělo padnout rozhodnutí, zda bude bydlet tam nebo jinde a platit..

Pokud ma oba rodiče, je to od nich zlodějina..
Pokud je řodič sám, mělo by byt samozřejmostí prisivat