Je v našem státě spravedivě vyměřený důchod?

Uvedu jeden příklad. Účetní, celý život poctivé práce 8000. Zfetovaný zmetek, který se vlastní vinou stal v 18.troskou má plný invalidní 16000. Děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
autacek

To víš že to spravedlivé není. Bohužel však v rámci zachování klidu a pořádku, čím větší šmejd a nemakačenko, tím víc jej musíme dotovat penězi, aby nekradl, neloupil, neraboval, neznásilňoval a nevraždil, protože jinak by byl v normálním životě nepoužitelnej a vlastně by neměl o co přijít. Žil, umřel, nežil, umřel taky. Některým se to ale (asi) zdá málo, tak že kradou, loupí, atd… dál, tak pak skončí v kriminále. V podstatě je to vybalancováno tak, aby krást nemuseli a na druhou stranu též aby se do kriminálů vešli, byť jak se ukazuje, problémy s kapacitou nápravně výchovných zařízení jsou neustále.

Další odpovědi
ivzez

K čemu pořád otázky a odpovědi budící zbytečné emoce?

Na stavu „zfetovaného zmetka“ má svýj podíl i společnost,
které je úplně jedno, jak snadno dostupné drogy jsou.

V případě invalidity III. stupně se důchod dopočítává → započítává
se i doba, po niž člověk bude pobírat ID III. stupně.
__

K odpovědi Jiřího Bohumila:

»Důchod vypočtený z průměrné mzdy« nepracujícím
je minimálně 8 let starý hoax, který byl už několikrát vyvrácen.

Bohužel se stále najde někdo, kdo se znovu a znovu snaží
vyvolávat nenávist vůči některým skupinám onyvatel.

Pokud někdo pracuje jenom na černo a nehradí si dobrovolné
důchodové pojištění, nebude mít při dovršení důchodového
věku nárok na starobní důchod, protože nebude potřebnou délku
důchodového pojištění.

_____

Stejně bychom mohli brojit proti statisícovým platům
(mzdám) různých „manažerů“ a miliónovým odměnám
lidem »dřoucím jako koně«…

Kelt

Stejné je to se spravedlivým odsouzením některých lidí. Záleží na tom, koho se budeš ptát? A takových příkladů ti najdu kolik budu chtít.

Jiří Bohumil

Bohužel, je to tak. A kdo se vyzná, ten je na tom nejlíp.
Konkrétní případ:
„nezaměstnaný“ R-m, který dělal fušku u mého syna (přes druhého R-ma, který vlastnil firmu, ale platil jej na „černo“), mi řekl, že bude celý život jako registrovaný nezaměstnaný (ale dobře placený jako „černý“ pracant) a údajně se mu, v případě výpočtu starobního důchodu, bude tento vypočítávat z průměrné mzdy. Což je určitě výhodnější, než z oficielní, běžně dosažitelné mzdy, nekvalifikovaného zaměstnance.
Nevím sice, zda je to možné, ale u nás snad i toto ano.:-(
I když snad nárok na starobní důchod mají plátci soc.pojištění, pouze po 34 odpracovaných letech.
A znám „invalidy“, kteří nepracovali vůbec, případně pouze pár let a mají, ID + případné „asistenční“, podstatně vyšší, než někteří zamestnanci starobní důchod po čtyřiceti letech práce.