anneova

Je v mém případě hloupost mít dítě v 18ti?

Chtěla bych znát váš názor na to zda je hloupost abych měla dítě v 18ti pokud mám zdravotní potíže… Asi před rokem a půl mi zjistili cystu… Který mi téměř sežrala spíš zaškrtila pravý vaječník… Odsáli z ní tekutinu a teď se čeká jestli se naplní znovu… Pokud ano, tak mi celý vaječník vezmou… A nedávno jsem zjistila že mám stejnou cystu i na levém vaječníku jen v menší velikosti prozatím… Bojím se že když budu čekat než dodělám školy… Což bude tak v 25ti… Tak už pak třeba ani dítě mít nebudu moct… Což nevím jestli bych zvládla… Alespoň jedno bych chtěla mít tak nějak jisté…

Nejlepší odpověď
anonym

Spíš to blbost bude…
Nech si odebrat a zamrazit vajíčka.

Další odpovědi
zzzzz

To se musíš poradit s lékaři, tady pokud vím, žádný není. Nikdo z nás není schopen posoudit riziko.

K tvé minulé otázce, otec bude ten půlcikán?

ivzez

Zdravotní hledisko je potřeba konzultovat s lékaři.

A jinak?
Jste schopna se o dítě postarat
a poskytnout mu vše potřebné?

marvin777

Nedbejte na ty hloupé odpovědi. Je možné, že s jedním nefunkčním a druhým zřejmě již brzy nefunkčním vaječníkem nebudete moct mít dítě už nikdy. Zeptejte se rozhodně lékaře. Mohu mluvit jen za sebe – já bych za takové situace dítě donosila, jestliže bych chtěla mít děti v budoucnu. Protože pro Vás možná už žádné budoucno nebude. Jestliže máte chápající rodiče nebo alespoň nějaké zázemí, popř. spolehlivého přítele, zvládnete u toho i tu vysokou školu. Měla jsem několik takových spolužaček, které to zvládly. Je to o motivaci. Chcete mít úspěšnou kariéru a být možná bezdětná nebo chcete mít raději dítě a být možná úspěšná?
Doplňuji:
Omlouvám se, viděla jsem tam rasistickou otázku od jednoho komentátora a ona nebyla.