icurusL

Je v lidech obecně více zla než dobra?

Máte-li zájem, podívejte se do archivu, najdete další odpovědi.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=je%20v%C3%AD­c%20%20zla%20ne%C5%BE%20­dobra%20

Zlo a dobro není problémem lidstva, ale člověka, tedy lidí.

Nejlepší odpověď
marci1

Určitě dobra, ale zlo je více vidět, více se o něm píše, více se nám zobrazuje. ☹

Další odpovědi
Kepler

To je pěkně zašmodrchaná otázka. Co je zlo pro jednoho, pro druhého může být dobrem. Příklad: nějaký africký kmen je na pokraji hladomoru a tak mu nezbývá, než krást úrodu sousedům. Ti svou úrodu chrání a nepřátele zabíjejí, čímž zachraňuje životy vlastního kmene. Tak kdo je ten zlý a kdo dobrý?

anonym

Zdánlivě lehká otázka, přitom jedna z nejsložitějších. Spíš bych řekl, že máme nějaké predispozice k určitému jednání. K tomu dobráctví je daleko delší cesta, ale o to cennější je. To, že nějakou dobu symbolizují lidé, kteří páchali zlo neznamená, že střípky dobra tady nebyly (viz. příběh, který jsem tu zmínil před pár hodinami). Je to idea, hodnota, dobro je křehčí a já si ho vážím.

Zde bych na archiv nepoukazoval, protože jsou zde i noví uživatelé.

Edison

Jsou v podobném poměru asi jako hmota a antihmota těsně po oddělení hmoty od energie po velkém třesku. Ve prospěch dobra. Takže pro významou převahu dobra je třeba vyčkat nějakých těch 14 mld let od vzniku lidstva.

annas

Markusei,

nikdo vám nebrání, abyste reagoval. Ale pokud tazatele opravdu zajímají názory, může se dovědět víc.

Nezná starší uživatele ani nové, tudíž všechny odpovědi jsou anonymní.

Mnozí, kteří odpovídali v minulosti, už třeba nebudou reagovat.

anonym

To je fakt.