panxnotdead

Je v kompresorech od ledniček měď?

A je třeba i ve sporáku a ostatních spotřebičích? A kde je přesně v tom kompresoru?

Odpovědi
venkovan

To víš. já to řeknu a zítra mám veškeré spotřebiče vybrakované.
Doplňuji:
A na okraj – ledničku rozebírat doma je nelegální.

Mapel

Součástí kompresoru je elektromotor a ten má cívku z mědi. Vnitřní agregát je zavěšen na 4 pružinách.

Ve všech elektrospotřebičích je měď. Minimálně vnitřní kabeláž.

hanulka11

jedině snad na cívce motoru

Drap

Vinutí cívek kompresorového motorku je z mědi.. V el .sporáku jsou přívodní a rozvodné kabely z mědi.

elektrikář

Elektro motor je uložen v oljejové lázni a zalisovaný v plechové nádobě rozebírat jí pro cc 5 deka mnědi je krajně neekonomické. ve sporáku je mněděný přívod k troubě, a tepelné pojistce, a topnému tělesu mnědi je tam asi 1 deko

honza19hk

Je ,přesněji v té černé „kouli“ a potom také různé trubičky.Ovšem nevyplatí se to rozdělávat,obal je po celém obvodu zavařený takže to je akorát na flexu a olej co v tom je,je hořlavý.Navíc té mědi tam je docela málo.