bliz

Je v KLDR povoleno kouření ve vnitřních prostorách?

Odpovědi
Pepa25

V některých už je to povoleno není: kouření je od r. 2020 zakázáno v politických a ideologických vzdělávacích centrech, divadlech, kinech a nemocnicích.

Zdroj: https://www.the­guardian.com/wor­ld/2020/nov/05/nor­th-korea-bans-smoking-in-public-places-to-safeguard-hygienic-living

elkon

Až tam přijedeš, tak se můžeš zeptat na místě.

Disraeli

V některých ano. Záleží, co všechno považuješ za vnitřní prostory. Jde o to, že vnitřních prostorů je víc druhů, je rozdíl mezi kulturním domem, divadlem nebo restaurací a podobně.
Doma můžou určitě ;) a ve spoustě veřejných taky (hlavně občerstvovacích jako hospody, restaurace,…).

Ještě nedávno se mohlo v KLDR kouřit všude (dokonce v nemocnicích nebo školách). Teprve nedávno to omezili.
https://www.go­ogle.com/amp/s/www­.seznamzpravy­.cz/clanek/kldr-bojuje-proti-cigaretam-v-cele-kampane-stoji-kurak-kim-cong-un-129729%3famp=1

Ale neboj, oni tam mají stovky jiných zákazu a nařízeních, nesmyslných a bizarních. Jako každá totalitní ideologie se snaží řídit/omezovat nejen veřejný sektor (politika, ekonomika), ale i soukromý život. A to do značné míry.