jjj123456789

Je v Kaspickém moři sladká nebo slaná voda?

Nejlepší odpověď
anonym

Slaná.
Voda v Kaspickém moři je cca 3,5× ´slanější´, než ve Středozemním, ale složení je jiné – obsahuje mnohem více uhličitanů a síranů, než chloridů.

Další odpovědi
marci1

Slaná. Průměrná slanost vody je 12,7 až 12,8 ‰ maximální (kromě Kara-Bogaz-Gol) u východního břehu 13,2 ‰, minimální na severozápadě 1 až 2 ‰. Složení soli se od oceánu odlišuje vysokým obsahem sulfátů, uhličitanu vápenatého, hořčíku a menším podílem chloridů, což je způsobeno charakterem přitékající vody.

Stingo

Taky se o něm píše jako o největším slaném jezeru.