Karel Volf

Je v době kdy hrozí hyperinflace lepsi splatit část hypotéky,nebo peníze nechat na sporicim účtu a splatit později

Myslím tedy tak,že na sporicim účtu budu mít méně než dlužím.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Hyperinflace nám nehrozí, takže beru jako teoretickou otázku.
Při hyperinfflaci je samozřejmě hloupost držet peníze na spořícím účtu, protože ztrácejí hodnotu. Zároveň ale také není vhodné předčasně splácet dluty, pokud je je možné splatit později, znehodnocenými penězi. Nejlepší ochrana proti hyperinflaci je investice do reálných aktiv, ale která neztrácejí hodnotu.

Další odpovědi
Rokio

Před začátkem hyperinflace je nejlepší nakoupit zlato, protože je pojistkou proti ní.

Kazatel

Dle fixace úroků, taky s přihlédnutím k případné měnové reformě, řekl bych lepší splatit dluhy teď.

Karel Volf

Fixace ještě na 7 let úrok 2.7%.Sporeni s podobným úrokem.Jakou měnovou reformu myslíte?

Pepa25

Žádná měnová reforma nebude, nežijeme v komunismu, uživatel „Kazatel“ je jen místní prudič (troll), toho neberte vážně. Úroková sazba 2,7% je skvělá, to nemá smysl splácet, pokud nemáte do čeho investovat, tak hned několik bank nabízí spořící účty s úrokem kolem 3%.

Kazatel

Třeba takovou, jako v 53. https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ceskos­lovensk%C3%A1_m%C­4%9Bnov%C3%A1_re­forma_(1953)