Lotus

Je v dnešní době vůbec možné se živit dovozem ojetých aut z Německa?

Dá se měsíčně vydělat 30 tisic na dovozu ojetin z Německa?Nebo se to už nevyplatí,protože je náš trh přhlcen?

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě těžko, ta doba je pryč a to z několika důvodů:

  1. Před těmi X lety se na to vrhlo hodně lidí a jelikož to byl zlatej důl, za chvíli se tím živil kde kdo. Počty těch lidí už klesá, což je jeden z důkazů úpadku.
  2. Natahalo se sem hodně ojetin – plné bazary, po nějaké době bylo vidět, že už ten zájem není takový, lidé si nakoupili a tím se pomalu ale jistě setřel ten šílený propad mezi vozovým parkem západu a ČR (dnes už je daný jen rozdílem finanční situace nás a západní Evropy).
  3. Legislativní opatření: „ekologická“ daň snižuje marže dovozců a tedy i vyplácení se dovážet ojetiny.
  4. Lepší ekonomická situace lidí – větší skupina lidí kupuje nová auta než dříve.
  5. … možná ještě něco, co mě teď nenapadá.

Další odpovědi
olda12

Jedině bys musel být totální pastičkář,koupit hroznou hujdu(nejlíp passata slonová kost-bejvalej taxi s milionem km, 5× bouranej v německu pomale za odvoz a tady ho střelit za 50tis,ročně 50 aut a máš vydělaný.. Případ mýho kamaráda,nežije si špatně má audi allroada 2.7 obsah rok 2009 .auta který fakt nikdo nechce rozebírá na dvorku a zas má keš,už tam na to má i bezdomovca aby si neumazal ruce. takže říkám nastražit past v podobě inzerátu a čekat jestli se nějakej hlupec chytne(základ přiznat nějakou malou závadu,třeba on vždy tvrdí že jsou tam horší ramínka,ale že je dodá-jen když to nesnesitelně bouchá,hodit do toho kradený rádio s dotykáčem,aby to vypadalo opečovávaně a někdo se vždy chytne a když né tak rozebrat,takže zhrnutí dá se ale musíš na to mít žaludek a musíš být svině,pak to nese, Peťan si nemůže stěžovat…