Avatar uživatele
marci1

Je v ČR povinná výbava zvonek na kole ? Pravděpodobně ne, jen v okolních státech. ☹

Dnes mou příbuznou málem srazil na cestě v lese cyklista, který ji předjížděl. Hůře slyší, takže ho neslyšela. Jak má dát cyklista zvukové znamení či upozornit chodce, že je předjíždí, aby chodci věděli, že je předjíždí a neohrozil je ? Bohužel ne všichni dobře slyší. Děkuji za případné odpovědi.

http://cestova­ni.idnes.cz/pra­vidla-pro-cyklisty-v-zahranici-drv-/na-kolo.aspx?c=A130621­_114103_kolem-sveta_hig

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gecco, zzzlatokopka před 3272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Zvonek (nebo něco podobného) není povinný, jen doporučený.

A cyklista nesmí ohrozit jiné účastníky provozu – tedy ani chodce – a je jedno, jak to udělá (voláním, pískáním, nebo zpomalením na takovou rychlost, aby se předjížděný chodec třeba neleknul…
Na druhou stranu chodec také nesmí ohrozit předjíždějícího cyklistu (třeba náhlým vybočením)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Obávám se, že cyklista-blbec by ani nezazvonil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Bohužel není:-(((

Já bych jim nařídila i povinné ručení:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

BTW – v článku je pěknej ´překlep´ – „Limit pod 0,5 procenta platí pro zkušené řidiče také v Itálii.“
0,5 % = 5 ‰
Takže v Itálii by mohli řídit i uchlastaní nebožtíci (pro běžného člověka je hladina 5 ‰ smrtelná)…
😉

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Nemám už pro Tebe dnes body, díky. 🙂

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

To mně se u tvých odpovědí stává taky…

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Díky za odpověď, to jsem chtěla vědět. Jel velmi rychle. Takže volání, pískání, volání. Šla zcela na pokraji cesty, protože má strach, že hůře slyší. Teď je z toho trošku v šoku. Ale bude to dobré. 🙂

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No jo – někteří jsou hovada…
Kdysi mi dceru sejmul taky jeden takovej (naštěstí to skončilo jen oděrkama).

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Tak hlavně že to nedopadlo hůře. 🙂

před 3272 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek