Avatar uživatele
Frogman

Je v Americe větší svoboda?

Zdravím, mým životním snem je jednou žít v USA. Zatím je mi 18. Chtěl bych jít na vysokou školu, ale v Čechách, protože jsem slyšel, že vysoké školy v Americe nejsou moc dobré. Studuji obor IT, na vysoké bych chtěl v tom pokračovat, takže si myslím, že práci mám téměř jistou. Sice tu mám rodinu a přátele, ale to mě nijak výrazně neomezuje.
Zajímalo by mě, jak to v Americe chodí (škola, práce, volný čas, …) a co všechno tam dělají. Slyšel jsem, že je tam hodně velká svoboda a klid. Musí se dělat nějaká zkouška, když bych tam jednou chtěl pobývat?
Pokud máte zkušenosti, podělte se o ně, prosím. Díky.
Doplňuji:
Ty zákony by měly být více méně podobné. S tou vysokou školou ještě váhám, protože zase tak dobře anglicky neumím. Mnoho studentů kolikrát ani neví tady, o čem učitelé mluví, natož aby jsem to já poslouchal v angličtině…
Je pravda, že poslední dobou je dost „ajťáků“, ale mnoho lidí si tak říká jen proto, že dokáží třeba přeinstalovat Wokna nebo stáhnout nějaký crack do hry, ale o tom to není… :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3385 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

USA je hodně různorodá země, takže se dost blbě popisuje, jak to tam chodí (města x venkov, liberální pobřeží SV a Z x konzervativní Jih a Středozápad, …). Je to samozřejmě svobodná země, ale to obnáší i velkou roli policie a soudů. Tím se dostávám tomu, jak se tam dostat:
http://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/severni_ame­rika/usa/cesto­vani/visa.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ano, slobodný ste, pokiaľ vyznávate názory silnejšieho,
slobodný ste, ak na to máte,
slobodný ste, pokiaľ žijete mimo civilizácie a svoje myslenie a činy prispôsobujete okolitej prírode
Nie, nikdy nie ste slobodný, vždy sa musíte prispôsobiť, ale môžte sa slobodne rozhodnúť (ovplyvnený médiami, okolím) ako chcete žiť
žiť tak ako žije väčšina, keď hlavným cieľom je dolár a „šťastný rodinný život“ plný hypoték, či žiť iným spôsobom,
vždy budete nejakým spôsobom závislý a odkázaný na spoločnosť a jej ekonomické a spoločenské zákony, teda bude sa musieť prispôsobovať i proti vlastnej vôli.
Pýtala som sa presne ako vy, čo robíte, keď nepracujete, aké knihy ste prečítali
Knihy? Ano, mám nejaké bestsellery, ale ešte som nemal čas ich otvoriť, Vieš, ale koľko stáli? Boli drahé, ale mám ich.
Ano, slobodne získal majetok, začlenil sa do slobodnej spoločnosti, ale stratil slobodnú myseľ, vlastný slobodný život.
Doplňuji:
Nie je slobodný ten, kto upiera právo iných na slobodu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

slobodný sta natoľko, nakoľko máte tučnú peňaženku.

zdravie – stojí prašule.
cestovanie – stojí prašule.
vzdelanie – stojí prašule.
dobre vyzerať – stojí prašule.
životný standart – stojí prašule.
moc – stojí prašule.
pekná (múdra, vplyvná, verná, … ) manželka – stojí prašule.
pekná (múdra, vplyvná, verná, … ) milenka – stojí prašule.
všetko ostatné – stoji prašule.

áno, i robotník je v amerike slobodný – môže stáť u mašiny hodiny, aby mal aspoň zákonné poistenie pre prípad choroby.
možno sa i pozrie v dôchodku do sveta – ovšem, ak šetril.

ale môže sa slobodne rozhodnúť – buď zdochne od hladu alebo bude makať – bez možnosti takej starostlivosti ozdravie, ako mu dajú prašule, bez ďalších vymožeností, ako mu dajú prašule. atď.

áno, amerika je slobodná krajina. ako i né krajiny, včítane tej českej.
pre prachatých je ale slobodnejšia.

;-Q

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Slyšel jsi, že vysoké školy v USA nejsou moc dobré? Asi jak které, např. v technických oborech patří některé americké univerzity mezi světové špičky. Prostuduj si životopisy poválečných laureátů Nobelovy ceny za chemii nebo fyziku. Naprostá většina z nich absolovovala MIT, Princetown nabo Stanford.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Kamarád v USA žil cca 25 let – a vrátil se zpět do Česka, protože se nedokázal smířit s nárůstem tamní nesvobody…
😉
Takže pokud hledáš svobodu (a zodpovědnost), nebudou USA tím pravým státem, kde bys chtěl žít…
To ti spíše doporučím Austrálii.
___
Pokud jde o ´americké´ VŠ – jak už psal Efemej – technické jsou světovou špičkou, takže naopak – pokud ti IT jde, snaž se získat v USA stipendium.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

jak může být v policejním státě větší svoboda, než u nás, kde si většina dělá co chce a policie jim mu pro smích??
v Americe není větší svoboda a klid ani náhodou…nevím, kdo ti tohle nakukal, ale kecal…a pokud budeš jen řadovým občanem a nebude s tebe druhý Bill Gates, tak budeš podstatně méně svobodný než u nás…sorry, ale těch omezení a věcí, které jsou jiné než u nás je tolik, že se mi to nechce vypisovat…
a mimo jiné, proč si myslíš, že když studuješ IT, tak seženeš práci vždycky?…to platilo drřív, když byl nedostatek lidí vystudovaných v oboru, ale dneska, je tenhle obor součástí každé průmyslovky a každé technické VŠ a ajťáků je víc, než dost…a v Americe to platí dvojnásob…

Doplňuji:
mám dojem, že si svou budoucnost maluješ až příliš na růzovo a přitom k tomu nemáš předpoklady, ani znalosti…

  • ne, zákony nejsou vůbec stejné, ty zásadní např. že vražda, loupež je trestný čin jsou samozřejmně stejné, ale nepředpokládám, že nechceš vraždit a krást…ale těch drobných dikriminační, co smíš a nesmíš dělat na veřejnosti a které normálním lidem ztrpčují život těch je tam spousta a přísnějších než u nás…
  • dělat IT bez dokonalé znalosti angličtiny je problém i u nás…
  • nepsala jsem o ajťácích, kteří si to o sobě myslí, ale o těch, kteří na to mají školy a „papír“…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

V porovnání s ČR (Evropou) není,
ve srovnání s jinými zeměmi (částmi světa) ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Áno, slobodne si môžete zaobstarať väčší gulomet, s väčším zásobníkom. A slobodne ukázať susedovi, alebo malým školákom, kde končí ich sloboda a začína vaša americká sloboda !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Socha_Svo­body
Doplňuji:
„orinal svoboda“

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam2

Zákony jsou sice rozdílné a v americe jsou větší tresty, nicméně díky chudobě našeho státu se skoro nikdo nemůže odstěhovat, cestovat či koupit pěkné auto. Tak k čemu nám je sociální demokracie, když skoro všichni máme sotva na chorvatsko či škoda 2007?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

Ještě mě zajímá, jestli se musí podstoupit nějaká zkouška z angličtiny, pokud bych tam chtěl být, nebo stačí zodpovědět těch pár otázek na letišti, když se ptají, za jakým účelem tam jsem atd…?

před 3385 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování