Tombik

Je v Afghánistánu povinná školní docházka?

Nejlepší odpověď
Mili @

ŠKOLSTVÍ V AFGHÁNISTÁNU
Za vlády Talibanu přišly dívky o výuku úplně, chlapci se museli většinou smířit s náboženskými školami. Afghánistán má proto jeden z nejvyšších stupňů negramotnosti na světě. Děti se učí v lepším případě ve třídách bez topení, do nichž zatéká hliněnou střechou. V tom horším se tísní ve stanech na zemi, bez učebnic či jiných pomůcek. Podle statistik má jen 20 procent učitelů potřebnou kvalifikaci, jen necelých 30 procent dospělých Afghánců umí číst a psát a podle ministerstva školství se školní docházka týká jen asi 6,2 milionu dětí, tedy jen poloviny školou povinných dětí.
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/tali­ban-do-logarske-skoly-kulkami-zasel-strach-deti-ale-od-vzdelani-neodradil-1wu-/zahranicni.as­p?c=A101022_145047_zah­ranicni_stf