zjentek

Je už v dnešní době definitivně spočítáno, kdy v Grónsku nebude vůbec žádný sníh a led?

Nebo se zatím stále počítá s nějakými proměnnými?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Defiinitivně? Vždyť ani není úplně jasné, jaká je dynamika tání – i kvůli tomu, že jsou obrovské sezónní výkyvy (třeba letos, když mají hodně sněhu i ve Španělsku by to nemuselo být tak špatné.
Zajímavá studie k dynamice tání v letech 2007 – 2018 vyšla vloni v srpnu: https://www.na­ture.com/arti­cles/s43247-020-0001-2

Další odpovědi
Drap

Nikdo zatím nedokáže odhadnout, jak se bude vyvíjet světové klima. Počasí nedokážeme přesně určit na 14 dní, ne potom na několik desítek let.

aliendrone

Hele, to máš jako s ropou. Ta nám došla již před 20 lety (dle výpočtů ze sedmdesátých let) a skutečnost vidíš. ;) :)

Jisté je, že ta doba PŘIJDE, nejpozději asi tak za 5 miliard let, tedy v době, kdy se Slunce začne měnit v rudého obra. Dost možná dříve, v souvislosti s kontinentálním driftem (tektonickými posuny), ale dnes to nedokáže NIKDO vypočítat. Ve hře je příliš mnoho nekvantifikova­telných a nekalkulovatelných faktorů.

Kdoví, možná mají pravdu i ekobiozelení darmožrouti a přijde to MNOHEM dříve, než čekáme. Např. pokud podpora LGBT a podobných úchyláků bude pokračovat tímto tempem, tak bude na Zemi takové TEPLO, že se vbrzku vypaří i světové oceány! :D :D

Kepler

To je zatím v nedohlednu, zatím ani s jistotou nevíme, co vlastně globální oteplování způsobuje, nárůst CO2 je jen jedním z faktorů. Takže nějaké extrapolování z dnešního vývoje namá smysl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.