annas

Je utrpení nejen bolestí, ale především „představou“ bolesti? Kdy se stává bolest utrpením a naopak? Jak pojmy chápete?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Toto by bylo asi na delší filozofickou debatu.Myslím že to oboje platí třeba u dlouhodobě nemocných, trpících nevyléčitelnou chorobou. Ovšem popsat všechny pocity, v případě že se nás to přímo netýká, že s tím máme osobní zkušenost je asi nemožné.

Další odpovědi
briketka10

Ano

souhlasím s Drapem, ale chápu tyto pojmy ještě jinak u starých lidí, kteří jsou opuštění nikdo je nenavštěvuje, příbuzní se vymlouvají, že nemají čas, koukají z oken paneláků na denní ruch města, sami se plouží z nákupem, málokdo jim uvolní místo v autobuse a opovrhuje jimi, co si asi tak myslí ??

led

Ano

Priznám sa, že bolo pre mňa duševným utrpením rozmotať záhadu bolesti.
Poznala som fyzickú bolesť, psychickú bolesť a teraz ste mi dodala tretí termín „virtuálna bolesť“.
Odpovedať „ano/nie“ jednoznačne, nie je ľahko. Ak človek nedokáže prekonať predstavu bolesti je naozaj utrpením prekonať aj iný druh bolesti.

pizlicka

Ano

pokud clovek trpi psychycky,drive nebo pozdeji se to odrazi na zdravi.pokud si to clovek v cas neuvedomi,stava se z toho zacarovany kruh.musi si uvedomit pricinu fyzicke bolesti,ta zacala prave u psychycke bolesti,ale musi ji konkretizovat,v hla­ve se vratit zpet v case,toto odbloknout,a pak se zacne uzdravovat i telo.je to slozite,ale ne nemozne.