Rokio

Je úmyslné žďuchnutí do někoho projevem násilí?

Jestliže člověk do někoho úmyslně strčí (např. při pospípáchání nebo předbíhání ve frontě), jedná se o násilný projev?

Nejlepší odpověď
nyjono

Ano.
I projev násilí může být mírný nebo silný, velký.

Další odpovědi
Edison

Nic není černobílé. Pro někoho holt je problém rozlišit úmysl a násilí od toho ostatního.

Kelt

No záleží na tom, zda se omluví nebo to má být provokace.

aliendrone

Jdeš na to ze ŠPATNÉHO konce. Copak můžeš za to, že kupříkladu nějaký nešika spadl obličejem na tvoji pěst? Nehody se zkrátka stávají, no. ;) :D :D

Kepler

Někdo by takto brát mohl a pak by ses stal sám obětí opravdového násilí. Pokud je obětí chlápek s ramenama přes celá záda, raději se mu rychle omluvit, protože se zlomenou sanicí by to už nešlo.

briketka10

..když úmyslně, tak úmyslně..

Dochy

Může to být projev násilí a může to být míněno jen jako signál. Záleží na okolnostech, síle, … a úmyslu.

Cenobita

Je to projevem agrese.