Je umění stárnout stejně těžké jako umění dospívat?

Nejlepší odpověď
led

Stárneme skôr než dospievame. Paradox? Nie realita. So stárnutim začíname v okamihu zrodu. Ale než sa dostaneme do do posledného štádia, prejdeme niekoľko životných etáp. Väčšina ľudí dospieva rôzne v 3 základných na sebe nezávislých etapách
A/ dospievanie fyzické
B/ dospievanie pohlavné
C/ dospievanie duševné
vo väčšine prípadov s dospievaním nie sú problémy
Ale s dospievaním duševným majú mnohí problémy bez ohľadu na ich fyzický vek. Viete vy, ako je to namáhavé odrazu miesto hrania sa bez zodpovednosti odrazu myslieť dospelo? To chce celého a pripraveného človeka…

So stárnutím (po skončení aktívneho veku) to však chceme inak, chceme stárnuť čo najpomalšie. Snažíme sa posledný výdych svojou aktivitou oddialiť čo najďalej.

Další odpovědi
annas

"To, co způsobuje stárnutí, není věk, ale ztráta ideálů. "Karolina Světlá

" Všichni rádi stárneme, když je nám osmnáct" –   Seneca

http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=citaty&kate­gorie=15

Mezi dospíváním a stárnutím je obrovský rozdíl.  Když někdo dospívá, přestává si hrát, často se mračí na svět, protože se mu nelíbí ve škole, nebo závidí kamarádům první lásku je pohodlný, ,často se válí na gauči. a hned je mu třeba 20. Stárne rychleji, především svou duší, která neodpovídá fyzickému věku. Mladý člověk má starou duši.

Zatímco druhý jedinec sní o tom, čeho chce dosáhnout, je optimista, Štěstí a úspěch, láska jsou jeho tajemstvím, které mu dodává vnitřní sílu a ukazuje mu cestu od dospívání k dospělosti.
.
Senior, který stárne, nemůže ležet na gauči, uvědomuje si, že věk je číslo, ale ke stárnutí nepotřebuje talent, ani nadání, nemá ani zkušenosti,  ale něco, co mu dodá síly a přinese něco nového, nechyb mu ideál. Může to být cokoliv. Staří lidé spíš litují, co ještě nestačili udělat.  Starý člověk, ale má mladou duší.

Pokud se člověk dožije vyššího věku ,stáří je nevyhnutelné, ale dospívání je volba., tedy hledání osobní a sociální orientace či identity. .

led

annas, „dospívání je volba…“ ďakujem, až v závere vašej „vedeckej“ práce som pochopila, prečo som ešte mladá, napriek trochu vyššiemu veku, v súčasnosti v kategórii zvýšeného ohrozenia
🙂