SvingaJojo

Je účast na školní akademii povinná?

Již druhý týden musím odolávat neustálému nátlaku ze stran třídních učitelek, které mě nutí, abych dala souhlas s účastí svých tří dětí / každé v jiné třídě /na školní akademii. Vytasily na mne i s argumentem, že školní akademie je povinná a moje děti se jí zúčastní i kdyby…?!…Osobně se domnívám, že svůj volný čas si mohu strávit s dětmi jak já chci. Děkuji všem.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jde o akci mimo vyučování, jde o akci doporučenou, ale ne povinnou. Jenže je fakt, že Vaše děti jsou žáky školy. Jistě by bylo vhodné, kdyby školu reprezentovaly svým případným vystoupením na akademii. Nebo alespoň podpořily svou účastí kamarády a spolužáky. Kdyby všichni rodiče zastávali stejný názor, nikdo by na akademii nepřišel. To je škoda.
Myslím si, že je správné, když učitelé nějaké vystoupení připraví, že se pochlubí tím, co děti dovedou. Ty mají radost, když se program líbí, získávají i jistotu ve svém projevu před veřejností. Určitě je potěší i účast diváků a jejich potlesk.
Nedávno jsem mluvila se známou učitelkou, která připravila s dětmi hudební pásmo. Děti byly moc zklamané, když jejich rodiče nepřišli. Účinkujícím bylo líto, že se nemohli pochlubit tím, co se ve svém volném čase naučili.

Další odpovědi
kropitko

Máte na mysli slavnost „Školní akademie“,asi ano,tak podle mého Vás nemůže nikdo nutit k účasti,každo­pádně,bych děti v ten den omluvila.....třeba nevolnost,no a pokud máte dobrou dětskou lékařku,tak bych si to nechala pro jistotu potvrdit od ní. Otázkou ještě je,kdy tato slavnost,pokud je to slavnost probíhá,pokud je to v době,kdy mají být děti ve škole,tak bych to neřešila a poslala je tam.

Sandy

Samozřejmě povinná není, ovšem nejprve byste si o tom měla promluvit právě s dětmi. U nás se školní akademie pořádala každé dva roky. Vytupovala jsem- bohužel- jen jednou, ale do teď je to pro mě týden na který rádda vzpomínám. Takže to dětem klidně dovolte :o)

anonym

Víte jak to „chodí“.Zvažte,jes­tli váš – řekněme -odpor- by nemohl mít následky.Všichni jsme chodili do školy.......

iwetax

Povinnost to není, já ale na přípravu a pak samotné vystoupení vzpomínám jako na krásné chvíle které spojili třídní kolektiv. Na den kdy se konalav školní akademie jsem nemohla ani dospat.

Michal

Myslímsi,že samotný nátlak je nepřípustný.A podle mého soudu není účast povinná.