verka

Je u vás vidět noční obloha plná jasných hvězd?

Poznáte některá jiná souhvězdí než Velký vůz?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je tady tak nějak pošmourno, takže vidět toho moc není, navíc svítí pouliční osvětlení, takže nee.
Jo a jestli poznám velký vůz? Samozřejmě, tamhle jedna hvězdička, támhle druhá, třetí, čtvrtá, pátá, ježiš já u toho skoro usnul :D

Další odpovědi
aramah

Šla jsem se podívat, ani jedna hvězdička je zataženo..

ten který je

Bohužel tady v Praze je světelný smog,ale kamarád který navštívil Nový Zéland pozoroval souhvězdí které tu nevidíme a říkal že tam jsou ideální podmínky na pozorování.

anonym

Chtělo by to obrovský dalekohled. V něm by bylo miliony hvězd. A trochu pohnout dalekohledem, k Mléčné dráze. Tolik hvězd není pouhým okem vidět. Dá se najít Orion, je to daleko. Než to světlo k nám dorazí, to trvalo miliony let. Nebo M31, Andromeda, tam určitě taky někdo žije a ptá se; je u vás vidět noční obloha plná jasných hvězd?

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=SGr0NNL­dFfo

hanulka11

u nás je tma jak v pytli ani hvězdička