Kepler

Je u vás k dostání kvalitní kulatozrnná rýže a kde?

V Tescu nebo Kauflandu není vůbec, nebo jen taková podivná zlomkovitá. Mně ta dlouhozrnná nevyhovuje, rád si ji vařím mírně lepkavou po japonském způsobu, sypkou nerad.

Nejlepší odpověď
annas

Kulatozrnnou rýží používám jen na rýžový nákyp, jinak mám ráda sypkou jako přílohu.

Koupila jsem ji nedávno v Bille.

Další odpovědi
dubraro

V Globusu mají. Podívej se po rýži, která je označená jako vhodná pro přípravu rizota (risotto).
Ideální pro přípravu rizota jsou Arborio a Carnaroli. Tyto rýže se pěstují v Itálii, mají perličkovitý, baculatý tvar, a protože vstřebávají hodně vody, vytváří po uvaření krémovitou hmotu.

Klaproth

Na nákupy potravin nechodím, ale krátkozrnou rýži doma máme, takže je asi u nás v Coopu k sehnání. Zeptám se zásobovatelky, kde to kupuje.

dudu

Tento druh rýže paní domácí kupuje v Albertu nebo Kauflandu, ale ne vždy bývá na skladě.