9gagator

Je u dvoutaktů zakázené brzdit motorem?

Apokud to nejde tak proč?
Známý mě to tvrdí, ale nějak se mi to nezdá.

Nejlepší odpověď
Alesh

Zakázané to není, ale pokud je to dvoutakt, který se maže olejem přidávaným do benzínu, pak při nějakém dlouhém sjezdu by se ti ten motor mohl drbnout, protože nebude mazaný, když pojedeš bez plynu. Proto je lepší u takových vozidel vykvaltovat, nechat to bublat na volnoběh a přibrzďovat normálně brzdami.

Další odpovědi
Lamalam

U Wartburga brzdit motorem ani nešlo, měl volnoběžku.

cukrar

Není to zakázané, já to u Trabanta dělám stále.

fokuuss

u wartase, se dala volnoběžka vypnout. + je tam na všechny 4 rychlosti.
u tráboše, je jen na čtyřku / volnoběžka/

mzm

Ještě záleží na tom, jaký dvoutakt to je. Já jsem měl motorku, do které se lil olej zlvášť a byl dávkovaný podle otáček motoru.

cochee

Lamalam: domnívám se, že nemáš pravdu, Wartburg měl volnoběžku ovladatelnou páčkou (v činnosti/v ne­činnosti). Trabant měl automatickou volnoběžku na 4. rychlostním stupni. Tzn. u Warta se dalo brzdit motorem, když se volnoběžka vypla, u Traba se dalo brzdit motorem na 1., 2. a 3. rychlost.

Lamalam

Aha, tak jsem nevěděla. Díky za info.