autacek

Je tzv. těžba Bitcoinů pouhým mrháním energie, nebo zatížení PC slouží skutečně k nějakým použitelným výpočtům?

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží na úhlu pohledu. Teoreticky může těžba sloužit i k použitelným výpočtům. Použitelných výpočtů je pro běžnou praxi však minimum.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne je to mrhání energie.

hapiky

Jen ten největší hlupák by těžil Bitcoiny pomocí počítače, to bylo efektivní jen na počátku. Jsou na to speciální těžební stroje, které se navíc pořád zdokonalují (jako auta) takže 2–4roky starý těžební stroj je neefektivní, pokud nemáte elektřinu zdarma.
I jeden, nebo deset nejnovějších strojů nevytěží prakticky nic, pokud pracují samostatně. Když je jeho cena 10–150tisíc, je dlouhá návratnost, neboť při rozdělení vytěženého Bitcoinu v případě společné těžby připadne setina či tisícina na jeden stroj. To tak akorát pokryje náklady. Pokud jich budeš mít 5 a víc, nemusíš doma topit, ohřejí celý dům (po vhodném rozvodu).