Lucyfer

Je tvaroh zdravý? Měl by ho člověk jíst, nebo se mu raději vyhýbat?

Už jsem o něm četla, že je to nejhorší volba z mléčných výrobků, ale také verzi, že pokud chceme jíst něco z mléka, tak je dobré volit leda mezi tvarohem či přepuštěným máslem.
Tak kde je vlastně pravda?
Při vnějším použití má ale spoustu pozitivních účinků, například snižuje horečku nebo pomáhá na tvrdou kůži na patách…

Nejlepší odpověď
Kepler

Čistě z nutričního hlediska je tvaroh asi nejlepší volba, pokud se týká mléčných výrobků. O jiných účincích nic nevím. Máslo je jen živočišný tuk se všemi jeho negativními účinky.

Další odpovědi
marci1

Tvaroh je velmi dobrá volba pro zdravou výživu. 🙂
http://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/proc-a-jak-jist-tvaroh-proc-je-tak-zdravy/

Já miluji tvarohový sýr „Cottage“, který je zbaven trošku nakyslé chuti a se smetanou dostane nasládlou chuť. Doporučuje se pro zdravou výživu i při redukční dietě.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cottage

Drap

Podle mne je zdravý, a jedině prospěje. Samozřejmě nedá se jíst stále jenom tvaroh. Naši předci jedli většinou tvaroh v hojné míře, i různě upravený a v podobě sýrů, buchet a nevím čeho všeho, ho jedli téměř každý den. A jak byli zdraví.

orwell

No jasně že jo! Vápník – kosti, zuby,… Sýry můžeš taky.
To já, když nemám „aidam“, tak z toho pajdám. Dám si trochu tvarohu a zas můžu na nohu!
🙂

Muffz

Tvaroh je tělu prospěšný ve všech ohledech. Ten, kdo někdy napsal, že je nejhorší z mléčných výrobků, to buď myslel jinak nebo je to hlupák (nebo klasicky redaktorka prozeny.cz, která nevěděla, o čem psát, tak vytvořila takový paskvil).

nyjono

Že je tvaroh špatná volba jsi četla opakovaně na různých stránkách nebo jen na jedné?
Psali proč by neměl bÿt zdravá volba?