Avatar uživatele
Lucyfer

Je tvaroh zdravý? Měl by ho člověk jíst, nebo se mu raději vyhýbat?

Už jsem o něm četla, že je to nejhorší volba z mléčných výrobků, ale také verzi, že pokud chceme jíst něco z mléka, tak je dobré volit leda mezi tvarohem či přepuštěným máslem.
Tak kde je vlastně pravda?
Při vnějším použití má ale spoustu pozitivních účinků, například snižuje horečku nebo pomáhá na tvrdou kůži na patách…

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Čistě z nutričního hlediska je tvaroh asi nejlepší volba, pokud se týká mléčných výrobků. O jiných účincích nic nevím. Máslo je jen živočišný tuk se všemi jeho negativními účinky.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Tvaroh je velmi dobrá volba pro zdravou výživu. 🙂
http://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/proc-a-jak-jist-tvaroh-proc-je-tak-zdravy/

Já miluji tvarohový sýr „Cottage“, který je zbaven trošku nakyslé chuti a se smetanou dostane nasládlou chuť. Doporučuje se pro zdravou výživu i při redukční dietě.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cottage

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Podle mne je zdravý, a jedině prospěje. Samozřejmě nedá se jíst stále jenom tvaroh. Naši předci jedli většinou tvaroh v hojné míře, i různě upravený a v podobě sýrů, buchet a nevím čeho všeho, ho jedli téměř každý den. A jak byli zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

No jasně že jo! Vápník – kosti, zuby,… Sýry můžeš taky.
To já, když nemám „aidam“, tak z toho pajdám. Dám si trochu tvarohu a zas můžu na nohu!
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Tvaroh je tělu prospěšný ve všech ohledech. Ten, kdo někdy napsal, že je nejhorší z mléčných výrobků, to buď myslel jinak nebo je to hlupák (nebo klasicky redaktorka prozeny.cz, která nevěděla, o čem psát, tak vytvořila takový paskvil).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Že je tvaroh špatná volba jsi četla opakovaně na různých stránkách nebo jen na jedné?
Psali proč by neměl bÿt zdravá volba?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek