Metalman

Je Turínské plátno padělek?

Prý v tom má prsty Leonardo da Vinci…?

Nejlepší odpověď
annas

Slavné turínské plátno, které údajně mělo zakrývat Ježíše po ukřižování a je na něm otisk jeho těla, je lidským dílem a lze potvrdit, že pochází až ze třináctého nebo čtrnáctého století.

Uvedla to skupina italských vědců, která vznik plátna podrobila dosud nejpečlivější analýze a pokusila se ho rekonstruovat na základě technik, používaných ve středověku.

Podle týmu, vedeného expertem Luigim Garlaschellim, už nyní nemůže být pochyb o původu plátna.

Více v odkazu

Zdroj: aktualne. centrum. cz/zahranici/e­vropa/clanek. phtml?id=649366

Otázka byla položená nedávno – viz moje a další odpoovědi na http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-turinske-platno-prave-a-nebo-jde-jen-o-podvrh