Je tu někdo na bezlepkové dietě? Jaké máte zkušenosti se zlepšením stavu a změnou váhy díky ní?

Odpovědi
ReHu

Důležité je, že se stav nezhoršuje. To přímo souvisí s dodržováním bezlepkové diety.

baryyk500

Moje kamaradka ji ma od 10 let a rikala ze se jeji zdravotni stav nijak nezmenil. Samozdreme to muzenbyt individualni :)

da ny

U kamarádky celiakii „objevili“ lékaři kolem 50, při zhoršení některých obtíží a bolestech páteře (od dětstvívšak byla anemická, unavená, hubená, stále řidší stolice…).
Celiakie byla diagnostikována spolu s osteopotozou před 6 lety..
Dodržuje přísně bezlepkovou dietu, cítí se velmi dobře, je vitální, nemá křeče a bolesti břicha. Přibrala 6 kg, váhu si drží 🙂
Jiný případ
(dcera kolegyně) žena 37 let, od 20 léčena na Crohnovu chorobu..... :(. Před 5lety začala s vynecháváním lepku ve své stravě.
Celou tuto dobu drží bezlepkovou dietu. Cítí se skvěle, konečně přibrala pár kg a lékaři „zjistili“, že vlastně žádnou Crohnovu chorobu nemá, již nemusí užívat žádné léky. Celiakie nebyla lékaři diagnostikována, zatím nebyla snaha o toto vyšetření…;) „Pacientka“ je bez potíží (tak proč, že…).
Strava Hance velmi vyhovuje nemá žádné křeče ani bolesti.