quentos

Je tu někdo, kdo nikdy neopustil rodné město (nebo znáte někoho takového)?

Dodnes vzpomínám na jedno setkání v brněnské hospodě: „Já su z Brna a v životě jsem odsud nevytáh paty.“ Dotyčný byl minimálně těsně před důchodem, ale spíše už důchodce. Já bych se zbláznil! Minimálně jednou do měsíce cítím potřebu „vypadnout“ mimo město a na dovolenou jezdívám přednostně do zahraničí, i kdyby to mělo být „jen“ na Slovensko jako letos (a užil jsem si to, jel jsem tam už potřetí a pořád tam je co objevovat), protože mimo léto prakticky nemám šanci do zahraničí vyjet na delší dobu než na „otočku“. Pak se člověk o to raději vrací a říká si, že „doma je doma“. Maminka ale říkala, že jsem snad z rodiny jediný takový „cestovatel“ a že neví, kde se to ve mně vzalo – možná je to tím, že během těhotenství ráda jezdívala vlakem…

Nejlepší odpověď
Malvína

Neznám a sama takovým člověkem nejsem. Jsem z malého města, u mě je nereálné neodjet. Nákupy, úřady, … za tím vším musím dojet. U většího města rozumím tomu, že ta potřeba není. Vše je tam. Ale je to zvláštní. Co rodina, přátelé? Všichni bydlí ve stejném městě s dotyčným? Chápu, že někdo cestování nemusí, ale nevyjet za ceduli rodného města, to si neumím představit. Musím stále objevovat zdejší krásy a krásy jiných měst.

Další odpovědi
anonym

U této otázky mě napadl hned Immanuel Kant, který podle dostupných zdrojů nikdy neopustil své rodné město.

Kepler

Mám podobný názor, jako Malvína. Opustit občas malé město je nutností, ve velkém městě se teoreticky dá čapět na rodné hroudě. Historicky dřív hnout se z vlastní vesnice ani nebylo třeba, ale dneska takového exota neznám. To jenom občas Honza vyrazil do světa, aby se naučil latinsky.

ten který je

Znal jsem člověka,který přes dvacet let znal jen cestu z domu kde bydlel do hospody,která byla ve stejné ulici.Byla to taková figurka pražského undergroundu z doby normalizace.Původem pocházel snad z Madarska nebo jižního Slovenska.Poštačka mu nosila i důchod do hospody.Okolní ulice vůbec neznal.

Mc Merkurion

… jo, pár jich znám, jsou to obě starší ženy (muži totiž chtě-nechtě museli kdysi rodné místo opustit za účelem vykonání ZVS, ale to ví každej) …

Kelt

Osobně neznám, ale musí to být rarita. Na druhé straně jsou lidé, kteří soutěží o to, v kolika byli zemích a musí to být minimálně 50 zemí, aby mohli být zařazeni do pořadníku. Pokud ten člověk nemohl z politických, zdravotních nebo jiných důvodů, že se staral o někoho, tak je to osud. Pokud nechtěl, nebo to nepotřeboval, tak to taky o něčem svědčí.

Drap

Bohužel , s takovým člověkem jsem se snad nikdy nesetkal, nebo o něm alespoň nevím.