Avatar uživatele
quentos

Je tu někdo, kdo nikdy neopustil rodné město (nebo znáte někoho takového)?

Dodnes vzpomínám na jedno setkání v brněnské hospodě: „Já su z Brna a v životě jsem odsud nevytáh paty.“ Dotyčný byl minimálně těsně před důchodem, ale spíše už důchodce. Já bych se zbláznil! Minimálně jednou do měsíce cítím potřebu „vypadnout“ mimo město a na dovolenou jezdívám přednostně do zahraničí, i kdyby to mělo být „jen“ na Slovensko jako letos (a užil jsem si to, jel jsem tam už potřetí a pořád tam je co objevovat), protože mimo léto prakticky nemám šanci do zahraničí vyjet na delší dobu než na „otočku“. Pak se člověk o to raději vrací a říká si, že „doma je doma“. Maminka ale říkala, že jsem snad z rodiny jediný takový „cestovatel“ a že neví, kde se to ve mně vzalo – možná je to tím, že během těhotenství ráda jezdívala vlakem…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 1331 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Neznám a sama takovým člověkem nejsem. Jsem z malého města, u mě je nereálné neodjet. Nákupy, úřady, … za tím vším musím dojet. U většího města rozumím tomu, že ta potřeba není. Vše je tam. Ale je to zvláštní. Co rodina, přátelé? Všichni bydlí ve stejném městě s dotyčným? Chápu, že někdo cestování nemusí, ale nevyjet za ceduli rodného města, to si neumím představit. Musím stále objevovat zdejší krásy a krásy jiných měst.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U této otázky mě napadl hned Immanuel Kant, který podle dostupných zdrojů nikdy neopustil své rodné město.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Mám podobný názor, jako Malvína. Opustit občas malé město je nutností, ve velkém městě se teoreticky dá čapět na rodné hroudě. Historicky dřív hnout se z vlastní vesnice ani nebylo třeba, ale dneska takového exota neznám. To jenom občas Honza vyrazil do světa, aby se naučil latinsky.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Znal jsem člověka,který přes dvacet let znal jen cestu z domu kde bydlel do hospody,která byla ve stejné ulici.Byla to taková figurka pražského undergroundu z doby normalizace.Původem pocházel snad z Madarska nebo jižního Slovenska.Poštačka mu nosila i důchod do hospody.Okolní ulice vůbec neznal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, pár jich znám, jsou to obě starší ženy (muži totiž chtě-nechtě museli kdysi rodné místo opustit za účelem vykonání ZVS, ale to ví každej) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Osobně neznám, ale musí to být rarita. Na druhé straně jsou lidé, kteří soutěží o to, v kolika byli zemích a musí to být minimálně 50 zemí, aby mohli být zařazeni do pořadníku. Pokud ten člověk nemohl z politických, zdravotních nebo jiných důvodů, že se staral o někoho, tak je to osud. Pokud nechtěl, nebo to nepotřeboval, tak to taky o něčem svědčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Bohužel , s takovým člověkem jsem se snad nikdy nesetkal, nebo o něm alespoň nevím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek