Hufnágl

Je tu někdo, kdo má stránky vytvořené přes WordPress?

Dobrý den.
Mám takový dotaz: Jde nějak v editoru šablony změnit font, barvu a přeložit anglické slova?
Děkuji za každou radu či připomínku.
Děkuji za odpověď. Vše funguje jak má a ještě jednou díky.

Odpovědi
anonym

font změníte pomocí CSS definice

  • {

font-family: monospace|sans-serif|serif|cur­sive|system-ui
}

jiný font můžete snadno doplnit například z repozitáře Google Fonts, nutný kód do hlavičky html šablony je pak uveden přímo tam https://fonts­.google.com/ u každého konkrétního písma pochopitelně jiný.

To platí obecně pro jakýkoliv webový RS, tedy nejen WordPress.

Hufnágl

Pane, děkuji Vám za odpověď, spíše za radu. Díval jsem se na font-family, ale nevím, kde změnit font. V zeleném, nebo červeném poli?! Plugin Google Font mám nainstalovaný. Pro přehlednost: https://ctrlv­.cz/shots/2020/01/09­/3GaG.png

Klaproth

Každý řádek v deklaraci stylu začíná názvem elementu, pro který danou vlastnost nastavuješ, čili v řádku 22 nastavuješ pro body, v řádku 48 pro nadpisy.

OT. Jak se na ten kód dívám, soudím, že jde o nějakou vykopávku. Třeba ty absolutní hodnoty u nadpisů jsou dnes už pasé. Od někoho, kdo tomu rozumí, si to nech přepsat na relativní jednotky, ať je to alespoň trošku responzivní. V době mobilních zařízení je to skoro nutnost.

anonym

v části * { … } nebo body { … } definujete výchozí písmo pro celou stránku … v části h1, h2… pak upřesňujete písmo konkrétně jen pro nadpisy.

anonym

obdobně můžete definovat kromě výchozího písma, jakékoliv jiné pro jakoukoliv část stránky.