briketka10

Je tu nějaký dobrý angličtinář a pomůže mi přeložit tuto píseň ??

http://www.dis­kografie.cz/su­pertramp/paris/fo­ols-overture/
znám ji od mládí a moc se mi líbí v karaoke textech jsem ji nenašla..

Nejlepší odpověď
quentos

… ale jenom teda že seš to Ty :{)>
překladač nejspíš matou ty překlepy v textu („enver“ namísto never apod.)

Asi takhle – budem bránit svůj vostrov za každou cenu a nikdy se nevzdáme,
historie vzpomíná, jak velký může být pád; zatímco všichni spí,
loďku/člun spustíme na moře,
zrozené na křídlech času,
odpovědi, zdá se, se na to najdou snadno
Pozdě proroci pláčou – ostrov se potápí, vzlétněme tedy k nebi

Člověka jsem měl vždycky za blbce
a připravil ho o jeho pýchu,
všichni se smáli,
dokud neumřel.
Jeho zranění bylo hluboké
a přesto na nás volá a budí nás ze spánku.
Přátelé, nejsme sami,
on tiše čeká, aby nás vzal domů.

Takže na tebe je prý pěstování těžký,
jo, já vím…
a ještě ti prý zbývá zasít hodně semen,
jo, já vím…

(vzdálený sbor téměř neslyšně zpívá „Jerusalem“…)

A viděl někdy někdo
Svatého Božího beránka na anglických pastvinách? (zde nejspíš nebude „pleasant“, ale „peasant“ > tedy venkovských pastvinách)
A hřál nás někdy Boží klid
a jeho paprsky se dotýkaly našich v mracích zahalených kopců?

Snílku,
slyšíš, co říkám?
Slyšíš ty party, které hraju?
Holy Man, Rocker Man, Come on Queenie,
Joker Man, Spider Man, Blue Eyed Meanie (jde o názvy písní, které hraje, pozn. překl.)
Takže tys už svoje řešení našel.
Jaký bude tvůj poslední příspěvek?
Pojďme si to užít, roztočit to, co seš tak línej?
roztrub to všude a pojďme si všichni zabláznit…

nebejt na tom zdravotně blbě, vyhrál bych s s tím víc…

Další odpovědi
anonym

jo je, quentos. Tome pust se do toho :)

RyuzakiKate

Dědvševěd: To si myslíš, že to bude překládat na povel?
briketko, brácha stůně a pochybuji, že by se mu do nějakého překládání nějak extra chtělo… Já ti jen můžu říct, že se zpívá nejspíš o nějakém ostrově :)

terry

Jsi tu tak dlouho a dosud nevíš, že přes angličtinu tu je Quentos?

briketka10

moc ti díky tak nějak přibližně mi to přeložil i překladač
a brzo se uzdrav ahoj

quentos

není zač, hm, to mi teda moc nelichotí :{(> překladač většinou plácá pátý přes devátý.
Tož snažím se, dík

briketka10

tedy jsem se vyjádřila špatně omlouvám se :))
tvůj překlad je v pádech, krásně ho přečtu bez zadrhnutí a není v infinitivech, jako v překladači z Bingu ☹

ahoj

quentos

tak to jo ;{)> dík. ahoj

briketka10

vím, že Quentos je na angličtinu, ale není zřejmě teď na odpovědích má to i v profilu, proto ode mě dostal Dědvševěd bodík..

briketka10

všem děkuji alespoň za přibližný překlad :))