Miroslavst

Je tu nějaká zdravotní sestřička?

Potřebuju pofoukat bebíčko. Dnes jsem se řízl na ruce o tabuli skla. Kousek nad zápěstím. Je tam trhanec asi 5 cm.
Teď jsem na to dal septonex zásyp a gázu a přelepil. Je to dobře?
Doplňuji:
Nesvědí, nepálí. Je to bílý septonex zásyp. Bolí to, stačí se toho dotknout.

Nejlepší odpověď
vecernice

Miroslave nemáš dneska nějakej špatnej den?Prvně to oko,pak záda a nakonec se přiznáš k tomu říznutí.

Další odpovědi
anonym

trhanec 5cm by měl jít na šití,jaky zásyp jsi na to dal?pokud máš penicilinovy je to žlutý prášek a pokud to nesvědí a nepálí tak by to mohlo tak být
Doplňuji:
pokud ti to neoteče a nezčervená je to v pořádku

ten který je

Zdravotník nejsem,ale myslím že jsi se ošetřil správně.Jinak chápu že v TV nic nedávají,také mám někdy sto chutí do tý bedny praštit.:-D

pekynka

Míro, koukám na ty rádce, a doufám žes to přežil. Teď už je pozdě, ale do rány se zásadně nic nesype, proboha ! Dezinfekce je v porádku, ale tekutá a nejlépe bezbarvá – jiná je alergizující, může obsahovat Ajatin. Pak se na ránu přikládá tzv. mašličková náplast, pokud nechceš jít na šití,je zde ale riziko, že se rána rozpadne a vytvoří se keloidní jizva – ta ošklivá vystouplá. Mašličku doslova vystříhneš z náplasti, okraje rány stlačíš k sobě a mašličkou je fixuješ, úzký střed je na ráně. Pak sterilně přikryješ slabou vrstvou gázy,pokud rána moc neprosakuje !!!Proti bolesti postačí tableta Paralenu.

FOG

Hele Koudelka,jestli to tak pujde dal,tak Vam za chvili taky privezou „sestsettrojku“,ja­ko odskodneni za spatny kondiciogram.

led

Miroslave, je to v poriadku,
ale čo vnútorná dezinfekcia na napravenie sebavedomia?